“Ziya Rızkı’nın Öğretileri Bizim İçin Vazgeçilmezdir”

“Ziya Rızkı’nın Öğretileri Bizim İçin Vazgeçilmezdir”

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, dürüstlük, fedakarlık ve çalışkanlığın simgesi olan Ziya Rızkı’yı, onun taşıdığı değerleri, mücadelesini gelecek kuşaklara aktarmanın önemine vurgu yaptı. Tüm yönleriyle nitelikli ve başarılı biri olan Rızkı’nın öğretilerinin ve verdiği mücadelenin bugün ülkede yaşanan olaylara bakıldığında çok daha iyi anlaşıldığını belirten Özyiğit, “Ziya Rızkı ve aynı anlayışa sahip kişiler mücadelelerini bu kötü günler, bu rezillikler yaşansın, toplum bu kötü düzende yaşamaya mahkum edilsin diye vermedi” dedi.
Rızkı’nın öğretilerini kendilerine şiar edindiklerini belirten Özyiğit, “Eğer bu ülkede, kardeşçe, insanca, hak, eşitlik adalet, özgürlük ilkelerini yaşama geçirmek için birlikte mücadele edeceksek, onun öğretileri bizim için vazgeçilmezdir” dedi.

Kıbrıs Türk mücadele tarihinin simge isimlerinden, eski milletvekili, Belediye Başkanı, spor insanı Ziya Rızkı, ölümünün 27’inci yıldönümünde anıldı. Girne’deki büstü önünde ve kabri başında gerçekleştirilen törenlere TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Milletvekili Hüseyin Angolemli, TDP Girne İlçe Başkanı Turgut Uluhan, Girne Belediye Meclis üyesi Ziya Egemen Sencer ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Ziya Rızkı Vakfı Mütevelli heyeti Başkanı Dr. Ceyhun Birinci ve sevenleri katıldı.

TDP Başkanı Özyiğit törende yaptığı konuşmada, Ziya Rızkı’yı her yıl kabri başında sevenleriyle birlikte andıklarını belirterek, “Ziya Babayı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum” dedi. Ziya Rızkı’nın, Kıbrıs Türk toplumunun kendi kimliği, inanç ve değerliyle bu adada adil bir düzen içinde özgürce yaşam sürmesi adına mücadele verdiğini anımsatan Özyiğit, Rızkı’nın bir yandan Belediye Başkanı kimliği ile Girne’nin her alanda daha iyiye gitmesi için uğraş verirken, diğer yandan da toplumsal kimliği ile halkın daha iyi bir düzende yaşaması adına uğraşlar verdiğini ifade etti.

Bugün yaşananlar dikkate alındığında Ziya Rızkı’nın değerlerinin, ilke ve öğretilerinin öneminin bir kez daha ortaya çıktığına dikkat çeken Özyiğit, “Sn. Rızkı’nın verdiği mücadele asla yere düşmeyecektir, bu yolda onların gösterdiği hedef doğrultusunda, Kıbrıs Türk toplumunun hak ettiği düzende kendi kültürel kimliği, inanç ve değerli ile özgürce yaşaması için her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.”

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − 13 =

“Ziya Rızkı’nın Öğretileri Bizim İçin Vazgeçilmezdir”[sharebuttonsc]