“Yarından İtibaren Yeni Bir Dönemin Başlayacağına İnanıyorum”

“Yarından İtibaren Yeni Bir Dönemin Başlayacağına İnanıyorum”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, oyunu bugün 9 Eylül İlkokulu’nda 187 No’lu sandıkta saat 11.00’da kullandı. TDP Başkanı Özyiğit ile birlikte eşi Gülderen Özyiğit ve kızı Ezgi Özyiğit de aynı sandıkta oyunu kullandı.

Cemal Özyiğit, oyunu kullandıktan sonra basına yaptığı açıklamada, siyasi partiler ile adayların yoğun bir seçim kampanyası yaşadıklarını, yurttaşlara ulaşarak plan ve projelerini açık ve net bir şekilde aktardıklarını belirterek, “Artık konuşma sırası halkımızda, bugün artık halk konuşacak” dedi.

Toplumun özgür iradesi ile sandığa giderek ülke yararı için en doğru kararı vereceğine inanç belirten Özyiğit, ülkede yarından itibaren yepyeni bir dönemin başlayacağını ifade etti.

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün Tv programlarına katılmaması haricinde düzeyli bir seçim kampanyası yürütüldüğünü belirten Özyiğit, çıkacak sonuçların topluma ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

Bir soru üzerine seçim sistemine yönelik de değerlendirmelerde bulunan TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit şunları kaydetti: “Bu seçim sistemi öyle anlaşılıyor ki önümüzdeki dönemde de çok konuşulacak, tartışılacak. Herkesin herkese oy vermesi, dar bölge sınırları yerine tüm ülke genelinden oy istenmesi demokrasi açısından önemli ve anlamlı, ancak bir yandan tek liste çarşaf liste derken, bütünlüğünü savunurken, diğer yandan ilçeler boyutunda daha da küçülmeye gidilmesi, bize göre ters bir yaklaşımdır. Bu nedenle önümüzdeki dönemde bunu tartışarak, ülke için en doğru ve en iyisini yaşama geçirmek herkesin görevi olacaktır.”

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × four =

“Yarından İtibaren Yeni Bir Dönemin Başlayacağına İnanıyorum”[sharebuttonsc]