“Toplumun Aklıyla Daha Fazla Dalga Geçmeyin”

“Toplumun Aklıyla Daha Fazla Dalga Geçmeyin”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, PCR testi olmadan ve karantinasız bir şekilde Türkiye’den 13 kişinin adaya özel izinle adaya sokulmasının bir ‘skandal’ olduğunu belirterek, bu skandalın sorumlusunun bir bütün olarak UBP-HP hükümeti olduğunu vurguladı. Çifte standart içeren ve tüm toplumun sağlığını riske atan bir uygulamanın ortaya çıkmasının ardından ilgili bakanların ‘top sende’ oynar gibi sorumluluğu birbirilerine atma telaşına girdiklerine dikkat çeken Özyiğit, “Siz kendi vatandaşlarınıza ‘gidin ve gelmeyin’ diyeceksiniz, diğer yandan birilerine özel izin vereceksiniz. Bu kabul edilebilir değildir. Bu toplum bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyor” dedi.

Bugün Meclis’te TC’den ülkeye özel izinle izin verilmesini gündeme taşıyan Özyiğit, tüm dünyayı saran pandemi süreci ile birlikte olağanüstü günler yaşandığını, bu dönemde bir çok gelişme yaşandığını, çok yanlışlıklar yapıldığını ancak yaşanan bu son olayın ‘artık bu kadarı da olmaz’ dedirttiğini ifade etti.

Pandemi sürecinde binlerce kişinin toplum sağlığını korumak adına işinden, aşından olduğunu, gelecek belirsizliği yaşadığını belirten Özyiğit, “Toplumun yaptığı bu fedakarlığın karşılığı bu mu olmalıydı?” diye sordu.
Toplumun onca fedakarlığına rağmen halen Pandemi Hastanesinin olmadığını, sağlık altyapısının güçlendirilmediğini, ikinci dalgaya hazır olunmadığını belirten Özyiğit, bu gerçeklerin dile getirilmesine karşılık ise Başbakan Tatar’ın “”Bu konuyu gündeme getirmeyin, bütün dünya bunları izlemektedir’ dediğini anımsatan Özyiğit, “Sn. Başbakan gerçeklerin dile getirilmesinden rahatsız olacağına, Pandemi Hastanesini bugüne kadar niye bitirilmediği ile ilgili rahatsızlık duymalı, çünkü o konu tüm toplumun sağlığını çok yakından ilgilendirmektedir” dedi.

Pile’de yaşayan vatandaşlarımız ile güneyde çalışan emekçilerin mağduriyetinin UBP-HP hükümeti tarafından aylarca giderilmediğini, geçtiğimiz hafta sınır kapılarında emekçilerin yaşadığı dramın yürekleri dağladığını belirten Özyiğit şunları kaydetti: “Bu hükümet 1 Temmuz’a kadar adaya PCR testi olmadan ve karantinasız geliş olmayacağı kararı aldı. Sonra özel izinle kendi aldığı kararı deldi. Üstelik gelenlerin kim olduğunu da bakan olarak bilmediklerini açıklayacak kadar ipin ucunu kaçırdılar. Olay ortaya çıkınca da topu birbirlerine atmaya başladılar, özrü kabahatinden büyük açıklamalar yaptılar. Bu şekilde bakalım kaç kişi daha ülkeye girdi ve çıktı.”
Yaşanan bu olayın kabul edilebilecek hiçbir yanı olmadığını, yaşananların tek kelime ile skandal olduğunu belirten Özyiğit, “Ortada bir skandal var ve bu skandalın sorumlusu da bir bütün olarak hükümettir. Bunun da bir karşılığı olmalıdır. Bu toplumun aklıyla daha fazla dalga geçmeyin, daha fazla geleceğinden çalmayın” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + 20 =

“Toplumun Aklıyla Daha Fazla Dalga Geçmeyin”[sharebuttonsc]