Nevzat Özkunt

Nevzat Özkunt

1966 yılında Larnaka’ya bağlı Köfünye köyünde doğdu. Lise öğrenimini Lefkoşa Türk Lisesi’nde, Üniversite eğitimini ise Ankara Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Maliye Bölümü’nde tamamladı.

30 yıldan beridir bankacılık görevini sürdürmektedir. Bankacılık sektöründe şube müdürlüğü ve genel müdürlük gibi üst düzey görevlerde bulundu.

Uluslararası bir kurum olan “ACAMSCertified Anti-Money Laundering Specialist” sertifikası bulunmaktadır.

Uluslararası bir gençlik ve liderlik organizasyonu olan Junior Chamber International-JCI Kuzey Kıbrıs Başkanlığı, JCI Türkiye Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği ve JCI Türkiye toplumsal projelerden sorumlu başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Organizasyona hizmetlerinden dolayı JCI tarafından kendisine “ömür boyu onur unvanı” olarak nitelenen Senatör unvanı verildi.

Ülkemizde girişimciliği teşvik etmek amacıyla oluşturulan “Yılın Girişimcisi Ödülü” seçici kurulunda 8 yıl süreyle seçici kurul başkanlığı görevlerinde bulundu.

9 yıl süreyle Türk Maarif Koleji Okul Aile Birliği Veznedarlığı ve 7 yıl süreyle de The English School Nicosia- Kıbrıs’lı Türk Öğrenci Velileri Komitesi üyeliği görevlerini yürüttü.

2020 yılı Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde “Mustafa Akıncı Gönüllüleri” ekibinde aktif olarak görev aldı.

Halen TDP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesidir. İyi derecede İngilizce bilen Özkunt, bir çocuk babasıdır.