TDP’nin Katılımcı Siyaset Anlayışı Yurttaşlarla paylaşıldı

TDP’nin Katılımcı Siyaset Anlayışı Yurttaşlarla paylaşıldı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Girne Milletvekili adayları, Girne Bölgesi’nde Alsancak ve Lapta’daki ilk ve orta eğitim okullarına ziyaret gerçekleştirdi. Sırasıyla Alsancak İlkokulu, Alsancak Anaokulu, Lapta Yavuzlar Lisesi, Lapta İlkokulu ve Lapta Anaokulu’na gerçekleştirilen ziyaretlerde eğitim sistemine yönelik yaşanan sıkıntılar ile TDP’nin eğitimde planlama, yürütme ve güçlendirme ile hayata geçireceği vizyonu hakkında bilgiler verildi, öğretmenlerin soruları yanıtlandı.

TDP Milletvekili Zeki Çeler, ülkede, sağlık, trafik, ekonomi, turizm, gençlik, çevre ve eğitimde yıllardır yaşanan sorunların farkında olduklarını kaydederek, tüm bunlarla ilgili olarak kalıcı çözümler üretilemediğini, dahası yapısal sorunların arttığını belirtti.

2013 yılında kurulan 3 aylık geçiş hükümetinde görev yapan TDP’li bakanların, özelikle eğitim ve turizmde, çok kısıtlı zaman diliminde toplumun aklında ve yüreğinde iz bırakan karar ve uygulamalara imza attıklarını belirten Çeler, ayrıca devlet kaynaklarının ve kamu kaynaklarının pervasızca harcamak yerine, eğitime daha çok yarar sağlayacak alanlarda kullanıldığını anımsattı. Göç yasası öncesi ve sonrası kamuda çalışmaya giren öğretmenlerle ilgili ise Çeler, yaşanan adaletsizlik ve eşitsizliğin giderme yönünde etkin bir çalışma yapacaklarını ifade etti.

“Sanata ve sanatçıya değer verilmeli”
TDP Girne milletvekili adayları okul ziyaretlerinin ardından da sanatçı ve ressam Mustafa Salih Çizel’in sanat galerisini ziyaret etti. Uzun yıllardır çok sayıda sergiye imza atan ve hem yurt dışında hem de yurt içinde sanatını icra eden Çizel’le kısa bir sohbet gerçekleştiren TDP milletvekili adayları, sanatın ülkemizdeki önemine dikkat çekerek, sanata ve sanatçıya ülkemizde verilmesi gereken öneme dikkat çektiler.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =

TDP’nin Katılımcı Siyaset Anlayışı Yurttaşlarla paylaşıldı[sharebuttonsc]