TDP’nin “Katılım Vizyonu Kitabı” resmi web sayfası üzerinden yayınlandı

TDP’nin “Katılım Vizyonu Kitabı” resmi web sayfası üzerinden yayınlandı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 7 Ocak 2018 erken genel seçimleri için hazırlamış olduğu “Katılım Vizyonu Kitabını” resmi web sayfası üzerinden yayınladı.

Toplam 60 sayfa ve 12 ana başlıktan oluşan “Katılım Vizyonu Kitabı” https://tdpkibris.org/tdp-katilim-vizyonu-kitabi/ linkinden online okunup indirilebiliyor.

Ülkede faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, akademik camia ve sahada çalışan meslek uzmanları ile TDP yönetiminin oluşturduğu “Katılım Vizyonu Kitabı”, tüm kesimlerin etkin ve demokratik katılımını öngörerek, ülkemizin ihtiyaç duyduğu insan odaklı, demokratik, adaletli ve ilerici bir vizyonu yansıtıyor.

Yıllardır süren bir mücadele ve birikimden damıtılarak 60 sayfaya sıkıştırılmış bir geleneğin satırbaşlarını yer aldığı kitapta, evrensel kurallardan yola çıkarak, ülkemizin gerçeklerinde bunların uygulama alanlarını yaratma çabamızda, TDP’ye ışık tutan bilimsel yöntem, ülkeye olan sadakat, sosyal adalete olan inanç ve din, dil, ırk, cinsiyet ya da cinsel yönelim gözetmeksizin, insana olan güven ve sevginin, her zaman Kıbrıs Türk halkı ile TDP arasındaki kopmaz ve sarsılmaz bağ olduğu vurgulanıyor.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 2 =

TDP’nin “Katılım Vizyonu Kitabı” resmi web sayfası üzerinden yayınlandı[sharebuttonsc]