TDP’nin düzenlediği “Yuvarlak Masa Sohbet Toplantıları” sürüyor

TDP’nin düzenlediği “Yuvarlak Masa Sohbet Toplantıları” sürüyor

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) tarafından düzenlenen “Yuvarlak Masa Sohbet Toplantıları” sürüyor. İlki geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen toplantıların ikincisi yapıldı. Genel Başkan Cemal Özyiğit, Genel Sekreter Dr. Halil Hızal, bazı Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile Gençlik Örgütü temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Doç. Dr. Nur Köprülü ile “Ortadoğu’da Değişimi ve Sürekliliği Anlamak: Bölgeselleşen Kıbrıs”, konusu masaya yatırıldı. Açılış ve konuya ilişkin sunumun ardından soru-cevap şeklinde devam eden toplantı değerlendirme ve kapanış bölümü ile sona erdi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, TDP Merkez Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca geçtiğimiz haftalarda başlatılan ve ikincisi gerçekleştirilen Yuvarlak Masa Toplantılarının oldukça verimli geçtiğini belirterek, görüş ve düşüncelerini kendileri ile paylaşan Doç. Dr. Nur Köprülü’ye teşekkürlerini sundu.

Toplantıların belirli periyotlarla süreceğini ve alanında uzman kişi ve örgütleri dinlemeyi sürdüreceklerini belirten Özyiğit, partinin önümüzdeki dönem politikalarını belirlerken bu görüşlerden de mutlaka yararlanılacağını vurguladı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ilk toplantıda, Prof. Dr. Ahmet Sözen ile “Crans Montana Sonrası Kıbrıs Sorununun Çözüm Planı – Federal Temelde Alternatifler”, Doç. Dr. Şevki Kıralp ile de “Kıbrıs Türk Toplumunun Özne Olma Mücadelesi” konuları masaya yatırılmıştı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × one =

TDP’nin düzenlediği “Yuvarlak Masa Sohbet Toplantıları” sürüyor[sharebuttonsc]