TDP’den, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneğine destek ziyareti

TDP’den, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneğine destek ziyareti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Türkiye’de yaşanmakta olan gerginlik, çatışma ortamı ve ölümler karşısında açlık grevi başlatan Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üye ve yetkililerini ziyaret ederek destek belirtti.

TDP Genel Sekreteri Asım İdris, ziyarette yaptığı konuşmada, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yetkililerinin farkındalık yaratmak amacıyla başlattıkları bu eylemi saygıyla karşıladıklarını belirterek, destek belirtti.

Geçmişi birlikte yaşayan, bu günü birlikte kurmuş olan halkların, yine geleceği demokrasi ve insan hakları temelinde birlikte yaşamak için verdiği mücadelenin amacına ulaşarak Türkiye’de bir barışa neden olmasını istediklerini belirten İdris, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Derneği’nin bu bağlamda verdiği mücadeleyi desteklediklerini ifade etti.

Türkiye’nin genelinde özellikle de güney doğuda yaşanan çatışmalardan ve ölümlerden büyük bir acı duyduklarını belirten İdris, bu karanlık ve acı veren ortamın bir an önce yerini, demokrasi ve barış içerisinde bütün toplumun kucaklaştığı özgür bir düzene bırakması beklentisi içinde olduklarını belirtti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 6 =

TDP’den, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneğine destek ziyareti[sharebuttonsc]