TDP’den bir heyet CTP-BG’yi ziyaret etti

TDP’den bir heyet CTP-BG’yi ziyaret etti

Genel Sekreter Asım İdris ile Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyeleri Ercan, Hoşkara, Erkut Yılmabaşar ile Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdoğan Bekiroğlu’ndan oluşan TDP heyeti, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler’i (CTP-BG) ziyaret ederek Genel Sekreter Tufan Erhürman başkanlığındaki heyetle görüştü.

Görüşmede, başta su konusu olmak üzere, gündemdeki konularla ilgili görüş alışverişinde bulunulurken, özellikle su konusu derinlemesine konuşuldu.
Hükümetin ve CTP’nin su konusunda atmayı planladığı adımlar hakkında CTP’li yetkililerden bilgi alan TDP heyeti, su sorunu ile ilgili TDP Parti Meclisi’nin yaptığı değerlendirmeleri ve aldığı kararı CTP’li yetkililere aktardı. Su ile ilgili TDP’nin kırmızı çizgilerinin ortaya konduğu görüşmede, TDP’nin amacının hükümeti ‘dövmek’ değil, su gibi önemli ve hayati bir konunun toplum yararına olacak şekilde çözülebilmesine muhalefet partisi olarak katkı koymak olduğu altı çizilerek vurgulandı.

Görüşmede ayrıca, toplum yararına olmayacak bir gelişmeye TDP olarak onay vermelerinin mümkün olmayacağı görüşünü de ileten TDP heyeti, bu nedenle bu noktada olmazsa olmazlarını en erken zamanda iletebilmek için bu ziyaretin gerçekleştirildiğini de belirtti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − ten =

TDP’den bir heyet CTP-BG’yi ziyaret etti[sharebuttonsc]