TDP PARTİ MECLİSİ 4’LÜ KOALİSYON İÇİN “EVET” DEDİ

TDP PARTİ MECLİSİ 4’LÜ KOALİSYON İÇİN “EVET” DEDİ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi toplandı. Genel Başkan Cemal Özyiğit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, TDP’nin, CTP, HP ve DP ile birlikte 4’lü koalisyona girilmesi oy birliği ile karara bağlandı. TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit toplantının ardından yaptığı açıklamada, TDP Parti Meclisi’nin 4’lü koalisyona girilmesini oy birliği ile kabul ettiğini ifade etti. Özyiğit, varılan mutabakat uyarınca, TDP’nin, Meclis Başkanlığı’nın yanı sıra, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını alacağını açıkladı.

7 Ocak seçimlerinin ardından hükümeti kurma görevi verilen Ulusal Birlik Partisi’nin bir sonuca ulaşamayacağının en başından belli olduğunu, bu arada TDP, CTP, HP ve DP’nin iyi niyetli bir şekilde çalışma yürüttüğünü belirten Özyiğit, 4 partinin Parti Meclisleri’nin evet demesiyle birlikte, 4’lü koalisyonda sona gelindiğini kaydetti.

Toplumun beklediği yapısal reformları yapmak ve ülkenin gerçek anlamda hak ettiği bir icraat hükümetini kurmak için oy birliği ile karar aldıklarını belirten Özyiğit, alınan kararın topluma, ülkeye hayırlı olmasını diledi.
Özyiğit, bundan sonraki aşamada hükümet çalışmalarını sürdürüp, kısa sürede sonlandırmak, hükümet protokolünü ve hükümet programını hazırlamak için çalışmaları hızla yapacaklarını kaydetti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + 14 =

TDP PARTİ MECLİSİ 4’LÜ KOALİSYON İÇİN “EVET” DEDİ[sharebuttonsc]