TDP MYK Dün Akşam Toplandı

TDP MYK Dün Akşam Toplandı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dün akşam toplanarak son siyasi gelişmeleri değerlendirdi.
Genel Başkan Cemal Özyiğit başkanlığında dün akşam Genel Merkez’de gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren toplantıda bu akşam gerçekleştirilecek olan Parti Meclisi (PM) toplantısına aşağıdaki unsurların taşınması yönünde karar alındı. PM’ye götürülecek unsurların tavsiye niteliğinde olduğu, daha geniş değerlendirmenin ve ortaya konacak görüş ve önerilerle nihai kararın PM tarafından alınacağı belirtildi.

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) en büyük önceliği toplumsal çıkarlardır ve göstermiş olduğu hassasiyetler de bu doğrultudadır.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) dün ne söylediyse, bugün de aynısını söylemekte, dün neyi savunduysa bugün de aynısını savunmaktadır.

Bu bağlamda partimiz;
* Tartışılmakta olan mevcut ekonomik protokolün içeriği,
* İnsan hak ve özgürlüklerini ihlal edecek, korku devleti yaratacak olan güvenlikle ilgili olduğu iddia edilen ve özel hayatı tehdit eden 7 Yasa Tasarısı,
* KKTC-TC Hükümetleri arasında bir süre önce imzalanan ve Meclis’e gönderilen su anlaşmasının içeriğinin kabulünü mümkün bulmamakta, bu ve bunun gibi dayatmacı anlayışların Kıbrıs Türk toplumunu ileriye götürmeyeceğini vurgulamaktadır.

TDP, Kıbrıs Türk toplumunun geleceğini ipotek altına alacak herhangi bir senaryoda yer almayacak ve bu senaryoların bertaraf edilmesi için de gerekli toplumsal sorumluluktan da kaçmayacaktır.
Bununla birlikte,

TDP, gerek çözüm sürecinin sekteye uğramasının engellenerek ileriye taşınması, gerekse de toplumumuzun karşılaşabileceği tehlikeler ile ilgili sorumluluğunun bilincindedir.

Bu bağlamda;
* Ülkemizin ve Kıbrıs Türk toplumunun geleceğini çözüm ve barışta gören, sivil-demokratik bir düzende, kendi ayakları üzerinde durabilen bir ekonomik yapının oluşmasında hassasiyeti olan ve bu yönde ortaya irade koyan yapıların olması halinde, partimizin yetkili organları sorumluluk bilinci ile bu konuları değerlendirecektir.

* Ortaya böyle bir tablonun çıkması halinde,

Ekonomik paketin tartışılmaya açılması, Güvenlik Yasaları olduğu iddia edilen 7 yasa tasarısının geri çekilmesi, komiteden geçip meclisin gündemine gelecek olan Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın yaşam bulması, Belediyeler Reformu, Denetim Yasası’nın (Nereden buldun) ve Özel Sektörde Sendikalaşma gibi hayati öneme sahip unsurları hayata geçirecek, erken seçim tarihi belirlenmiş bir yapıyı Kıbrıs Türk toplumunun çıkarları çerçevesinde hassasiyet ve toplumsal sorumlulukla değerlendirilecektir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 6 =

TDP MYK Dün Akşam Toplandı[sharebuttonsc]