TDP Mağusa Maraş’ta 3 örgüt kurdu

TDP’nin örgütlenme çalışmaları sürüyor. Özellikle Cumhurbaşkanı seçimlerinin ardından yoğunlaşan örgütlenme çalışmaları çerçevesinde, Gazimağusa bölgesinde 3 Mahalle Örgütü daha kuruldu.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Cemal Özyiğit, Örgütlenmeden sorumlu MYK üyesi Asım İdris, Parti Meclisi üyesi Ercan Hoşkara, Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları ve bazı üyelerin katıldığı etkinlikte beşer kişiden oluşan 3 mahalle örgütü kurulurken, Piyale Paşa Mahallesi Örgüt Başkanlığına Cemal Özkuyucular, Anadolu Mahallesi Başkanlığına Cafer Koçak, Lala Mustafa Paşa Mahalle başkanlığına ise Ali Şahin getirildi. Mağusa bölgesinde örgütlenme çalışmaları çerçevesinde önümüzdeki günlerde ise Kurudere ve Korkuteli örgütleri de kamuoyuna duyurulacak.

EMİROĞLULARI

TDP Gazimağusa İlçe Örgütü Başkanı Mustafa Emiroğluları, etkinlikte yaptığı konuşmada örgütlenmenin önemine dikkat çekerek, bu yönde yoğun bir çalışma içinde olduklarını ifade etti. Oluşturulan 3 mahalle örgütünün yanısıra, önümüzdeki günlerde birçok bölgede daha mahalle ve belde örgütleri kuracaklarını açıklayan Emiroğluları, “TDP’nin önü açıktır. Halkla birlikte bu yolu yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Örgütlerde görev alan kişilere başarılar dileyen Emiroğluları, birlik beraberlik içinde, mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini söyledi.

İDRİS

Örgütlenmeden sorumlu MYK üyesi Asım İdris de, yıllardır örgütlenme konusunda ciddi sıkıntılar yaşadıklarını, bu nedenle örgütlenmeye çok büyük önem verdiklerini, bu çerçevede ülkenin her alanına ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Özellikle son dönemlerde birçok bölgede örgüt kurduklarını, birçok bölgede de yakın zamanda kurulacağını açıklayan İdris, ayrıca, parti içerisinde kurumsallaşma yönünde ciddi adımlar atarak, parti ile üye arasında güçlü bir bağ kurulacağını söyledi.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de konuşmasına örgütlerde görev alan kişilere başarılar dileyerek başladı.

Özellikle son yerel seçimlerin ardından TDP’ye olan destek ve güvenin arttığını, bu çerçevede her MYK toplantısında onlarca üyelik onayladıklarını, ayrıca birçok bölgede örgütler kurduklarını, yakın bir gelecekte her ilçede yeni örgütler oluşturacaklarını açıklayan Özyiğit, TDP’ye katılan her üyenin, kurulan her örgütün çözüm, demokrasi, eşitlik, adalet gibi unsurların güçlenmesi anlamına geldiğini vurguladı.

En geniş halk kesimlerini kucaklayarak ve işbirliği anlayışını sürdürerek yollarına devam edeceklerini belirten Özyiğit, “Bu yolu halkla birlikte yürümekte kararlıyız. TDP, değişim sürecinin öncüsü olmaya devam edecektir” dedi.

“HÜKÜMET PARTİLERİNİN İCRAATLARI ORTADA”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, bayramın hemen öncesinde CTP BG-UBP koalisyon hükümetinin kurulmasıyla birlikte, ülkede yeni bir dönemin başladığını, ancak, önemli olanın hükümetlerin değil, zihniyetlerin değişmesi olduğunu vurguladı.

Özyiğit, “Önemli olan yeni hükümetin kurulması değil, yenilikçi fikirler, ilerici adımlar ve gerçek anlamda siyasi iradedir. Değişim ve dönüşüm ancak bu şekilde gerçekleştirilebilir” dedi.

CTP BG- UBP koalisyon hükümetinin de birçok vaatle göreve geldiğini anımsatan Özyiğit, geçmiş CTP-DP hükümetinin de benzer şekilde göreve geldiğini, hatta hükümet programının da halkın beklentilerini karşılayacak birçok olumlu unsuru içerdiğini belirtti ve “Önemli olan vaatler değil, icraatlardır. Gerek CTP, gerekse de UBP hükümet oldukları dönemlerdeki icraatları ile beklentileri karşılayamamışlar, hatta kendi programlarına bile ihanet etmişlerdir. Bu gerçekler dikkate alındığında umut vermemektedirler” dedi.

Özyiğit, “Umarız bu kez toplum yararına icraat yapılır. Ancak bakanların kişiliklerine saygı durmakla birlikte, geçmişte bakanlık yapan bazı kişilerin icraatlarını onaylamamız mümkün değildir. Başarısız bakanlık dönemi geçiren kişilerin tekrardan bakan yapılması bizce toplumla alay etmek demektir” ifadelerini kullandı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 1 =

TDP Mağusa Maraş’ta 3 örgüt kurdu[sharebuttonsc]