“TDP kendi sesi ve sözü ile çok daha güçlü bir şekilde yola devam edecektir”

“TDP kendi sesi ve sözü ile çok daha güçlü bir şekilde yola devam edecektir”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), 28 Ağustos’tan itibaren yayınlanmakta olan Ortam Gazetesi ile hiçbir bağının olmadığını açıkladı. TDP, son günlerde Ortam Gazetesi özelindeki gelişmelere ve yaşanan olaylara yönelik açıklamada bulundu.

“Sn. Mehmet Çakıcı kendi Genel Başkanlığı döneminde, teamüllere aykırı ve hiçbir başkan ve üyenin tenezzül dahi etmediği bir şekilde, Ortam Gazetesini de yayınlamakta olan Toplumcu Ltd’e ait hisselerde artırıma giderek, TDP’ye ait olan şirkete akrabası olan bir çalışan ile birlikte sahip olmuştur.

1981 yılından itibaren geçerli olan teamül; Partinin Genel Sekreteri başkanlığında MYK üyeleri şirketin hissedarları idi. Her görev değişim ile birlikte de hisseler göreve yeni gelen kişilere devredilmekteydi. Bu uygulama Çakıcı’nın Genel Başkanlığına kadar böyle devam etti. Ancak, bu uygulama Çakıcı’nın genel başkanlığı ile ters yüz edildi.

Geçtiğimiz gün önce şirket direktörü Sn. Esat Varoğlu’na görevden alındığına yönelik bir yazı gönderildi, ardından da Cengiz Han Sokak, Köşklüçiflik adresinde ve TDP’nin kirasında bulunan binaya girilerek etik olmayan bir şekilde Ortam Gazetesi’nin hazırlandığı bilgisayarlar sökülerek alınıp götürüldü.

Bu konuda yasal işlem başlattığımızı kamuoyuna duyurmak isteriz. Ayrıca, 28 Ağustos 2017 tarihi itibarı ile ‘Ortam’ ismiyle yayınlanmakta olan gazete ile hiçbir bağımızın olmadığını belirtmek isteriz.

Toplumun desteği ile yolunda emin adımlarla yürümeye ve güçlenmeye devam eden TDP, önümüzdeki kısa dönemde kendi sesi ve sözünü çok daha güçlü bir şekilde toplumla paylaşacaktır. Her türlü çabaya rağmen TDP’nin güçlenmesini engelleyemeyenlere en büyük gücün toplum olduğunu bir kez daha hatırlatırız.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen + 18 =

“TDP kendi sesi ve sözü ile çok daha güçlü bir şekilde yola devam edecektir”[sharebuttonsc]