TDP Katılımcı Siyaset Anlayışını Yurttaşlara anlatıyor

TDP Katılımcı Siyaset Anlayışını Yurttaşlara anlatıyor

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu çerçevede dün, sırasıyla Değirmenlik, Minareliköy ve Demirhan’daki bazı kahveler ziyaret edildi, yurttaşlara TDP’nin katılımcı siyaset anlayışı aktarıldı, sorulara yanıtlar verildi. Ziyaretlerde yurttaşların büyük çoğunluğunun özellikle ekonomik krizden şikayetçi olduğu gözlemlendi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit yurttaşların büyük çoğunluğunun ekonomik krizden şikayetçi olduğunu, özellikle TL’nin değer kaybetmesiyle alım gücünün çok düştüğünü belirterek, bu durum karşısında toplumu rahatlatacak önlemler alınmasının önemine dikkat çekti, TDP’nin yapmayı planladığı uygulamalardan örnekler verdi.

7 Ocak seçimlerinin yaşanan sorunların aşılması ve toplumsal çıkarların öncelik olacağı bir yönetim anlayışının yerleşmesi açısından çok önemli olduğunu belirten Özyiğit, özgür ve daha iyi bir gelecek için, Meclis’te güçlü bir çoğunluk için yurttaşlardan destek talep ettiklerini, bu talebin karşılıksız kalmadığını görmekten memnun olduklarını söyledi.

Ülkenin ihtiyaç duyduğu yapısal ve köklü değişimin ancak güçlü bir kadro ile gerçekleşebileceğini söyleyen Özyiğit, TDP çatısı altında birleşen kadronun bunu başarabileceğine inanç belirtti.
Okul ziyaretleri sürdü

Bu arada TDP milletvekili adaylarının okul ziyaretleri bu sabah da sürdürdü. Bugün sırasıyla Sehit Yalçın İlkokulu, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Bayraktar Ortaokulu ile Necati Taşkın İlkokulu ziyaret edildi. Ziyaretler sırasında eğitim sistemine yönelik yaşanan sıkıntılar ile TDP’nin eğitime yönelik politikalar hakkında bilgiler verildi, öğretmenlerin soruları yanıtlandı.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, eğitimde herkes için kaliteli ücretsiz ve tam gün eğitim vizyonu ile yola çıktıklarını vurgulayarak, planlı adımlarla eğitimdeki sorunları çözeceklerini vurguladı. Özyiğit, “Eğitimin merkezine öğrenciyi alan TDP, dili, dini, rengi, doğum yeri fark etmeksizin herkes için ücretiz ve tam gün eğitimi hayata geçirecek. Bu konuda iddialıyız, nasıl ki bunu geçmişte görevde olduğumuz okulda uyguladık, 7 Ocak’tan sonra da kesinlikle uygulayacağız” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × three =

TDP Katılımcı Siyaset Anlayışını Yurttaşlara anlatıyor[sharebuttonsc]