TDP, Karaoğlanoğlu (Ayorgi) Halkına Destek Belirtti

TDP, Karaoğlanoğlu (Ayorgi) Halkına Destek Belirtti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler, MYK üyesi Av. Ayşe Öztabay, TDP Girne Belediye Meclis Üyeleri, bazı Parti Meclisi, Girne İlçe Yönetim Kurulu ile TDP Karaoğlanoğlu örgüt üyeleri bugün Karaoğlanoğlu’nda (Ayorgi) düzenlenen ‘Ayorgi’ye Sahip Çıkıyoruz’, ‘Köyüne, malına, gençliğine, geleceğine sahip çık’ adıyla gerçekleştirilen eyleme katılarak destek belirtti.

TDP heyeti, Karaoğlaoğlu (Ayorgi) sınırları içinde bulunan kamu arazilerinin devredilmesine tepki göstererek eylem yapan vatandaşların haklılığına dikkat çekerek destek belirtti. TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Karaoğlanoğlu (Ayorgi) bölgesindeki liman ile Mete Adanır Stadı’nın özel bir şirketin kullanımıma verilmek istenmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Özellikle son yıllarda hem toplumun kurumlarının, hem de arazilerinin birilerine peş keş çekilmesi yönünde ciddi bir uğraş olduğunu, birçok arazinin de bu anlayışla devredildiğini anımsatan Özyiğit, toplumun malı olan arazilerin iyileştirilip halkın kullanımına sunulacağına, ısrarla birilerine devredilmek istenmesinin hem üzücü, hem de düşündürücü olduğuna dikkat çekti.

Bu tür zihniyetler karşısında birlik olunarak kararlılıkla mücadele edilmesi gerektiğini, bu nedenle Karaoğlanoğlu (Ayorgi) halkının bu konudaki duruşu ve hassasiyetinin çok önemli olduğunu belirten Özyiğit, “Bilinsin ki bölge halkı ve bizler peş keşe izin vermeyeceğiz. Toplumun öz varlıklarını devretme düşüncesinde olanlar biran önce bu yanlıştan vazgeçsinler. Yanlışta ısrarlı olunması halinde de bölge halkıyla birlikte her türlü mücadelenin verileceğinin bilinmesi isteriz” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 4 =

TDP, Karaoğlanoğlu (Ayorgi) Halkına Destek Belirtti[sharebuttonsc]