TDP Genel Başkanı Özyiğit’in Bayram Mesajı

TDP Genel Başkanı Özyiğit’in Bayram Mesajı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Ramazan Bayramı’nın Kıbrıs Türk halkı ile tüm İslam dünyasına hayırlı olmasını dileyerek, barış ve huzur içinde sağlıklı, mutlu bir yaşam diledi. Özyiğit, özellikle son yıllardaki kötü yönetimler neticesinde oluşan ekonomik zorluklar nedeniyle, halkın büyük çoğunluğunun bayramı buruk karşıladığını, esnafın büyük kesiminin bayramda da beklediğini bulamadığını, üreten ve emekçi kesimlerin gelecek belirsizliği yaşadığını kaydetti.

İç politikada yaşanan olumsuz gelişmelerin yanı sıra, birçok sorunun kaynağı olan Kıbrıs Sorununa çözüm bulmak adına yürütülen müzakerelerin ise sürdüğünü belirten Özyiğit, erken, adil ve kalıcı federal bir çözümün önemine vurgu yaptı. Liderlerin Temmuz ayıyla birlikte yoğunlaştırılmış bir müzakere sürecine girdiklerini, bu ay 6 görüşme birden yapacaklarını anımsatan Özyiğit, “Beklentimiz ve çabamız, özlü konuların konuşulmaya başlandığı bu sürecin olumlu bir havada gitmesi ve sonunda da adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılmasıdır” ifadelerini kullandı.

“Halkın refahı ve mutluluğu…”
TDP olarak toplumun refah ve mutluluğu için mücadele ettiklerini, çözüm, demokratikleşme ve sivilleşme mücadelelerinin kararlılıkla süreceğini belirten Özyiğit, amaçlarının Kıbrıs Türk halkına aydınlık yarınlar hazırlamak ve yaşanabilir bir düzen kurmak olduğunu belirtti. Vatandaşların sağlık, huzur ve güven içinde bir bayram geçirmesini dileyen Özyiğit, “Kıbrıs Türk halkının Ramazan Bayramını en içten dileklerle kutlar, adil ve kalıcı barışın sağlandığı, mutlu, sağlık ve huzur dolu bir gelecek dilerim” ifadelerini kullandı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + 19 =

TDP Genel Başkanı Özyiğit’in Bayram Mesajı[sharebuttonsc]