TDP Genel Başkanı Özyiğit’in Bayram Mesajı

TDP Genel Başkanı Özyiğit’in Bayram Mesajı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk halkı ile tüm İslam dünyasının Kurban Bayramını kutlayarak, barış ve huzur içinde sağlıklı, mutlu, huzur dolu bir yaşam diledi. Ülkenin, kötü yönetimler nedeniyle zor günlerden geçtiğini, özellikle ekonomik zorluklar nedeniyle toplumun büyük çoğunluğunun bayramı buruk karşıladığını kaydeden Özyiğit, esnafın büyük kesiminin bayramda da beklediğini bulamadığını, üreten ve emekçi kesimlerin büyük mağduriyet yaşadığını, eğitimde ve sağlıkta kaos yaşandığını, sorunlara çare üretmesi gereken Hükümetin ise tam tersine yeni sorunlar yarattığını vurguladı.

Toplumun iradesini yok sayarak ‘ben yaparım olur’ mantığı ile hareket eden UBP-DP Hükümeti’nin bayram öncesi aldığı iki kararla birlikte bu anlayışını daha da pekiştirdiğini belirten Özyiğit, halkın çok büyük çoğunluğu tarafından karşı çıkılan Girne 2. Bölge Emirnamesinde öngörülen değişikliklerin Bakanlar Kurulu tarafından onaylanması ile birçok sorunu da beraberinde getirecek olan yaz saati uygulamasının yıl boyu devam etmesi yönündeki kararı örnek gösterdi.

“Önümüzde tarihi bir fırsat var”
İç politikada yaşanan olumsuz gelişmelerin yanı sıra, birçok sorunun kaynağı olan Kıbrıs Sorununa çözüm bulmak adına yürütülen yoğunlaştırılmış müzakerelerde ise artık sona gelindiğini belirten Özyiğit, yoğunlaştırılmış müzakerelerin son görüşmesi olan 14 Eylül’de Kıbrıs’ın geleceğe hangi rotada gideceğinin bir anlamda belirleneceğini vurguladı. Temel hedeflerinin adil, kalıcı ve her iki tarafın da içselleştireceği federal bir çözüme ulaşmak olduğunu vurgulayan Özyiğit, “Önümüzde tarihi bir fırsat bulunmaktadır. Umarız süreç olumlu ilerler ve sonunda çözümle taçlanır” dedi.

“Halkın refahı ve mutluluğu…”
TDP olarak toplumun refah ve mutluluğu için mücadele ettiklerini, çözüm, demokratikleşme ve sivilleşme mücadelelerinin kararlılıkla süreceğini belirten Özyiğit, amaçlarının Kıbrıs Türk halkına aydınlık yarınlar hazırlamak ve yaşanabilir bir düzen kurmak olduğunu belirtti. Vatandaşların sağlık, huzur ve güven içinde bir bayram geçirmesini dileyen Özyiğit, “Kıbrıs Türk halkının Kurban Bayramını en içten dileklerle kutlar, adil ve kalıcı barışın sağlandığı, mutlu, sağlık ve huzur dolu bir gelecek dilerim” ifadelerini kullandı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + seventeen =

TDP Genel Başkanı Özyiğit’in Bayram Mesajı[sharebuttonsc]