TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Ramazan Bayramı’nın Kıbrıs Türk halkı ile tüm İslam dünyasına hayırlı olmasını dileyerek, barış ve huzur içinde sağlıklı, mutlu bir yaşam diledi.
Özyiğit, özellikle son yıllardaki kötü yönetimler neticesinde oluşan ekonomik zorluklar, yapısal sorunların kalıcılaşması ve son dönemde hükümetin sorunları çözmek gibi bir gailesi olmaması nedeniyle toplumun büyük çoğunluğunun bayramı buruk karşıladığını, esnafın büyük oranda beklediğini bulamadığını, mağdur durumdaki üreten ve emekçi kesimlerin gelecek belirsizliği yaşadığını kaydetti.

Ülkede tüm sektörler sıkıntı içindeyken, sorunlara çare üretmesi gereken hükümet mensuplarının toplumsal menfaat yerine özellikle son dönemlerde arazi kavgaları ile gündeme gelmesinin hem üzücü, hem de düşündürücü olduğuna dikkat çeken Özyiğit, bu şekilde yönetim anlayışının toplumun kaderi olmaması gerektiğini kaydetti.

“Adil ve kalıcı bir çözüm”
İç politikada yaşanan olumsuz gelişmelerin yanı sıra, birçok sorunun kaynağı olan Kıbrıs Sorununa çözüm bulmak adına yürütülen müzakerelerin ise çok kritik bir aşamaya geldiğini belirten Özyiğit, 28 Haziran’da Cenevre’de yapılacak olan Kıbrıs Konferansı’nın, Kıbrıs’la ilgili en önemli tarihsel süreçlerden biri olabileceğini vurguladı.

TDP olarak kendilerinin de Cenevre’de olacaklarını açıklayan Özyiğit, “Arzu ve beklentimiz bu fırsatın iyi değerlendirilerek, çözüm yönünde ilerlenmesi ve adil, kalıcı federal çözümün temellerinin atılmasıdır” dedi.

“Halkın refahı ve mutluluğu…”
TDP olarak toplumun refah ve mutluluğu için mücadele ettiklerini, çözüm, demokratikleşme ve sivilleşme mücadelelerinin kararlılıkla süreceğini belirten Özyiğit, amaçlarının Kıbrıs Türk halkına aydınlık yarınlar hazırlamak ve yaşanabilir bir düzen kurmak olduğunu belirtti. Vatandaşların sağlık, huzur ve güven içinde bir bayram geçirmesini dileyen Özyiğit, “Kıbrıs Türk halkının Ramazan Bayramını en içten dileklerle kutlar, adil ve kalıcı barışın sağlandığı, mutlu, sağlık ve huzur dolu bir gelecek dilerim” ifadelerini kullandı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + sixteen =

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı[sharebuttonsc]