TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk halkı ile tüm İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı kutladı. Özyiğit, bayram dolayısıyla yayımladığı mesajda, barış ve huzurun egemen olduğu sağlıklı, mutlu, huzur dolu bir gelecek diledi.

Dünyayla birlikte ülkemizde de etkili olan virüs nedeniyle olağanüstü günlerden geçildiğini, geçmiş Ramazan Bayramı gibi Kurban Bayramının da bu atmosfer içinde karşılandığını belirten Özyiğit, açılımla birlikte yeni vakaların ortaya çıkmaya başladığına ve hızla arttığına dikkat çekti, vatandaşlara “Bayram süresince de tedbiri elden bırakmayalım, hem kendimizi hem de etrafımızdakileri koruyalım” çağrısında bulundu.

Hükümetin birbiriyle kavga eden sağlıksız yapısının icraatlarına da yansıdığını, özellikle sağlık ve ekonomi alanında alınan kararların bunun somut göstergesi olduğunu belirten Özyiğit, Pandemi Hastanesi yapmayarak ve sağlık altyapısını yeterince güçlendirmeyerek toplum sağlığını riske atan hükümetin diğer yandan ekonomik anlamda da toplumu rahatlatacak kararlar almadığını kaydetti.

Özyiğit, virüsle birlikte özellikle dar ve sabit gelirli vatandaşlar olmak üzere birçok sektörün ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini, hükümetin de maalesef bu mağduriyeti giderecek adımlar atmak bir yana, uzunca bir süre kendi aralarında kavgaya tutuşarak ve başka alternatifler arayarak vakit geçirdiğini belirtti. Özel sektör çalışanları ile dar ve sabit gelirli vatandaşlar olmak üzere büyük bir kesimin kaderine terk edildiğini kaydeden Özyiğit, toplumun büyük çoğunluğunun bayramı buruk karşıladığını ifade etti.

İçinde bulunulan zor şartlara rağmen vatandaşların sağlık, huzur ve güven içinde bir bayram geçirmesini dileyen Özyiğit, “Kıbrıs Türk Halkı’nın Bayramını en içten dileklerle kutlar, sağlık ve huzur dolu bir gelecek dilerim” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 4 =

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı[sharebuttonsc]