TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Kurban Bayramı’nın Kıbrıs Türk halkı ile tüm İslam dünyasına hayırlı olmasını dileyerek, barış, huzur ve adalet içinde sağlıklı, mutlu bir yaşam diledi.

Özyiğit, kötü yönetimler neticesinde oluşan ekonomik zorluklar, yapısal sorunların derinleşerek kalıcılaşması ve hükümetin toplumsal sorunları çözmek gibi bir gailesi olmaması nedeniyle büyük çoğunluğun bayramı maalesef buruk karşıladığını vurguladı.

Esnafın büyük oranda beklediğini bulamadığını, mağdur durumdaki üreten ve emekçi kesimlerin gelecek belirsizliği yaşadığını kaydeden Özyiğit, tüm sektörler sıkıntı içindeyken, sorunlara çare üretmesi gereken hükümetin toplumsal menfaat yerine partisel ve bireysel olaylarla gündeme gelmesinin hem üzücü, hem de düşündürücü olduğuna dikkat çekti. Bu şekilde yönetim anlayışının toplumun kaderi olmaması gerektiğini kaydeden Özyiğit, toplumun desteği ile birlikte TDP olarak ülkedeki yağmayı ve çürümüşlüğü bitirmekte, yapanın yanına kar kalmayacak, dürüst, temiz ve hesap verebilir adil bir düzeni kurmakta kararlı olduklarını, çalışmalarını da bu yönde sürdürdüklerini belirtti.

“Federal Çözüm Vizyonu kararlılıkla sürdürülmeli”
İç politikada yaşanan olumsuz gelişmelerin yanı sıra, birçok sorunun kaynağı olan Kıbrıs Sorununa adil ve kalıcı çözüm bulmak adına yürütülen müzakerelerin ise başarısızlıkla sonlandığını anımsatan Özyiğit, 1 Şubat 2014 ortak metninde de tarafların ortaya koyduğu ‘Kıbrıs’taki mevcut durumun sürdürülemez’ olduğu gerçeğinden hareketle, karşılıklı kabul edilebilir bir siyasi çözüme ihtiyaç duyulduğunu, bu nedenle federal çözüm vizyonunun kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini kaydetti.

Açıklamasında toplumlararası işbirliği ve ortaklaşmanın sağlanarak içselleştirilmesi için Barış kültürüne gereksinim olduğunu vurgulayan Özyiğit, bu kültürün oluşması için eğitim başta olmak üzere yaşamın her alanında çalışma başlatılması gerektiğini kaydetti.

“Halkın refahı ve mutluluğu…”
TDP olarak toplumun refah ve mutluluğu için mücadele ettiklerini, çözüm, demokratikleşme ve sivilleşme mücadelelerinin kararlılıkla süreceğini belirten Özyiğit, amaçlarının Kıbrıs Türk halkına aydınlık yarınlar hazırlamak ve yaşanabilir bir düzen kurmak olduğunu belirtti. Toplumun sağlık, huzur ve güven içinde bir bayram geçirmesini dileyen Özyiğit, “Kıbrıs Türk halkının Bayramını en içten dileklerle kutlar, adil ve kalıcı barışın sağlandığı, mutlu, sağlık ve huzur dolu bir gelecek dilerim” ifadelerini kullandı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − 6 =

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Bayram Mesajı[sharebuttonsc]