TDP Gençlik Örgütü ile NEDİSY fidan dikimi gerçekleştirdi

TDP Gençlik Örgütü ile NEDİSY fidan dikimi gerçekleştirdi

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Gençlik Örgütü ile Güney Kıbrıs’taki DİSİ Gençlik Örgütü NEDİSY ortak fidan dikimi gerçekleştirdi.

Larnaka’da gerçekleştirilen etkinliğe TDP Gençlik Örgütü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) temsilcileri ile bazı üye ve sempatizanlardan oluşan bir ekip katıldı. Fidan ekim etkinliğinin bir benzeri, Ocak ayı içerisinde Kuzey’de Orman Dairesi’nin belirleyeceği bir bölgede gerçekleştirilecek.

TDP Gençlik Örgütü Eş Başkanı Nalan Ersümer, NEDİSY ile gerçekleştirilen siyasi görüşmelerin yanı sıra, çeşitli sosyal etkinlikler düzenleme kararı aldıklarını, fidan dikme etkinliğinin de bu çerçevede gerçekleştirildiğini kaydetti.

Fidan dikimi için daha önce yanan bir bölgenin seçildiğini anımsatan Ersümer, “Nasıl ki fidanlar büyüyerek, gelişecek ve sonunda orman olacak, sürdürülmekte olan müzakere süreci de barış ve çözümle taçlandırılarak, Birleşik Federal Kıbrıs’ın temelleri atılacak. Gençler olarak bizler nasıl ki ağaçları sulayarak büyüteceğiz, çözüme giden yolda da her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz, bu sürecin lokomotifi olacağız” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × five =

TDP Gençlik Örgütü ile NEDİSY fidan dikimi gerçekleştirdi[sharebuttonsc]