TDP Gençlik Örgütü, Eczacılık Öğrencileri İnisiyatifi’nin eylemine destek belirtti

TDP Gençlik Örgütü, Eczacılık Öğrencileri İnisiyatifi’nin eylemine destek belirtti

TDP Gençlik Örgütü Başkanı Atik Kaya, çıkarılan tüzükle birlikte büyük mağduriyete uğratılan Eczacılık Öğrencilerinin eylem yapmakta haklı olduklarını belirtti. Atik, yaşananların bir plansızlığın sonucu olduğuna da dikkat çekti.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Gençlik Örgütü, Kıbrıs Türk Eczacılık Öğrencileri İnisiyatifi’nin bugün meclis önünde gerçekleştirdiği eyleme destek belirtti.  TDP Gençlik Örgütü Başkanı Atik Kaya, çıkarılan tüzükle birlikte büyük mağduriyete uğratılan Eczacılık Öğrencilerinin eylem yapmakta haklı olduklarını belirtti.

Sürecin yanlış yönetildiğini, bu nedenle Eczacılar Birliği ile Eczacılık okuyan öğrencilerin kutuplaşmasına neden olunduğunu anımsatan Kaya, hükümetin yanlışta ısrar etmesinin, hem eczacılık okuyan öğrencileri mağdur ettiğini,  hem de sürecin mahkemelik olmasına neden olduğunu ifade etti.

Eczaneler arası mesafe sınırlandırılmasını da öngören tüzüğün, halen Eczacılık fakültelerinde okuyan tüm öğrencileri kapsamamasının eşitsizliğe ve büyük bir mağduriyete neden olduğunu belirten Kaya, bu yanlışta ısrar edilmesine anlam veremediklerini vurguladı.

Diğer yandan mesafe sınırlandırması da dahil olmak üzere sektöre bir disiplin getirilmesi yönünde görüşlere de sonuna kadar destek çıktıklarını belirten Kaya, ancak bu yapılırken, kimsenin mağdur edilmemesi gerekliliği üzerinde durdu.

Yaşananların bir plansızlığın sonucu olduğuna dikkat çeken Atik Kaya, yıllardır bu ülkeyi yönetenlerin hangi alanda ne kadar elemana ihtiyaç olduğuna dair bir çalışma yapmamalarının ciddi bir eksiklik olduğunu vurguladı. Kaya, “Ülkede hangi alanda ihtiyaçlar var, hangi alanda fazlalık var. Bu fazlalıkların ekonomiye, iş yaşamına nasıl kazandırılacağının konuşulması lazım” dedi.

Eczacılık Okuyan Öğrencileri mağduriyete uğratan tüzüğün CTP-DP Hükümeti döneminde geçtiğini anımsatan Kaya, “DP Gençlik Örgütü ile CTP Gençlik Örgütü Eczacılık öğrencilerinin eylemine destek belirterek, bir anlamda alınan kararın yanlış olduğuna dikkat çekmişlerdir. Bu konuda hükümete baskı yapılması en büyük beklentimizdir. Aksi halde verilen destek göstermelikten öteye gitmeyecektir” dedi.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 9 =

TDP Gençlik Örgütü, Eczacılık Öğrencileri İnisiyatifi’nin eylemine destek belirtti[sharebuttonsc]