TDP, Ergenekon Örgütü de Kuruldu

TDP, Ergenekon Örgütü de Kuruldu

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ülke genelinde sürdürdüğü örgütlenme çalışmaları çerçevesinde Ergenekon Örgütünü oluşturdu. TDP Ergenekon Örgüt Başkanlığına İbrahim Tabuş getirilirken, Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Hüseyin Türker Kandır, Süleyman Büyüksoy, Arkın Söyleroğlu, Hacer Tabuş, Keziban Büyüksoy.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, etkinlikte yaptığı konuşmada, büyük önem verdikleri örgütlenme çalışmalarına kurultayın ardından da devam ettiklerini, 2016 yılında Yılmazköy, Haspolat ve Esentepe’nin ardından, Ergenekon örgütünü de oluşturduklarını söyledi. Birçok bölgede daha örgüt kuracaklarını açıklayan Özyiğit, “TDP birçok bölgede örgütlenirken, partimize katılımlar da sürmektedir. Gerçek olan birşey varsa o da budur. TDP yoluculuğuna emin ve kararlı adımlarla yürümektedir” dedi.

Sosyal demokrat, demokratik sol görüş, düşünce ve politikaların halktan onay bulmaya başladığını, son iki seçimin de bunun kanıtı olduğunu belirten Özyiğit, “Tek gerçek toplumun sandığa yansıyan iradesidir. Gerisi aldatmacadır, yönlendirmedir” dedi.

“Çocuklarımız, gençlerimiz göç etmesin diye…”
Kıbrıs Sorununa siyasi eşitliğe dayalı adil ve kalıcı bir çözümün bulunmasına katkı koymanın yanı sıra, en önemli misyon ve hedeflerinin sosyal demokrat ilkeleri iktidara taşıyarak, toplumun hak ettiği düzende yaşamasını sağlamak olduğunu belirten Özyiğit, “Bir yandan çözüme ulaşılması yönünde uğraş verirken, diğer yandan da insanımızın yaşamına dokunacak, refah seviyesini yukarıya çekecek politikalar üretme çabasındayız. Bizler çocuklarımız, gençlerimiz göç etsinler diye değil, bu ülkede insanca, onurlarıyla yaşasınlar diye mücadele veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Erken seçim kaçınılmaz”
Son dönemlerde göreve gelen hükümetlerin toplumdan tamamen kopuk politikalar izlediklerini, toplum yararına icraat yapmadıklarını, vatandaşların en ufak sorunlarına bile çözüm üretemediklerini belirten Özyiğit, UBP-DP hükümetinin de toplumsal menfaat için kurulmadığını vurguladı. Meclis’in mevcut yapısından bir icraat hükümeti çıkarmanın mümkün olmadığını, UBP-DP hükümetinin de uzun süreli olamayacağını belirten Özyiğit, topluma daha fazla zaman kaybettirmeden erken zamanda toplumun iradesine başvurulması gerektiğini söyledi.

-MUSTAFA EMİROĞLULARI-
TDP Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları da örgütlenme adına yoğun bir çalışma içinde olduklarını, Ergenekon Örgütü’nün ardından önümüzdeki günlerde birçok bölgede daha örgüt oluşturacaklarını söyledi. Emiroğluları, bir yandan yeni örgütler kurarken ve var olan örgütleri güçlendirme çalışması yaparken diğer yandan da toplum yararına icraat yapılması adına baskı unsuru olmaya çalıştıklarını belirtti. Daha güçlü bir toplum, daha demokrat ve refah seviyesi yüksek bir yaşam düzeyi yaratmak adına mücadele verdiklerini ifade eden Emiroğluları, TDP’nin tek dayanağının toplum olduğunu, toplumun desteği ile de yetkili konuma geldikleri andan itibaren, kimseden korkmadan her yanlışlığın, her usulsüzlüğün üzerine gideceklerini belirtti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + seventeen =

TDP, Ergenekon Örgütü de Kuruldu[sharebuttonsc]