TDP, DİSİ’yi ziyaret etti

TDP, DİSİ’yi ziyaret etti

Genel Başkan Cemal Özyiğit, Milletvekili Zeki Çeler, Merkez Yönetim Kurulu üyesi Safiye Özaltıner ve Dışilişkiler Komitesi üyesi Mehmet Hoca’dan oluşan TDP heyeti bugün Averof Neofitu başkanlığındaki DİSİ heyeti ile görüştü. DİSİ Genel Merkezi’nde saat 10.00’da başlayan görüşme 1 saat sürdü. Hazırlanan ortak metin görüşmenin ardından TDP Milletvekili Zeki Çeler ve DİSİ sözcüsü Prodromos Prodromou tarafından okundu.

TDP Milletvekili Zeki Çeler ve DİSİ Basın Sözcüsü Prodromos Prodromu’nun yaptığı açıklamada, partilerin, Kıbrıs sorununa kalıcı bir çözüm bulunabilmesi için kararlılıkla çalışma isteği yinelendi.

Açıklamada “Amaçladığımız, 11 Şubat 2014 ortak bildirgeye dayalı, 1 Aralık 2016 ve 12 Ocak 2017 tarihlerinde liderler ve BM tarafından yapılan açıklamalara bağlı kalarak, tüm Kıbrıslılar ve her iki toplum için adil bir çözümdür” ifadelerine yer verildi.

Çözümün ancak müzakereler vasıtasıyla bulunabileceğine dikkat çekilen açıklamada, “ortak hedef olan birleşik vatana sahip olunabilmesi için müzakerelerin devam etmesi” dileğinde bulunuldu.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen + 8 =

TDP, DİSİ’yi ziyaret etti[sharebuttonsc]