“TDP Daha İyi Daha Güzel Bir Gelecek Adına Yoldadır”

“TDP Daha İyi Daha Güzel Bir Gelecek Adına Yoldadır”

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 23 Ocak’ta yapılacak milletvekilliği erken genel seçimi için adaylık başvurularını bugün saat 12.00’da Yüksek Seçim Kurulu’na yaptı. Milletvekili adayları ve partililerden oluşan heyet parti genel merkezinden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne kadar yürüdü ve müracaatlar Genel Başkan Cemal Özyiğit tarafından YSK yetkililerine teslim edildi. Müracaatın ardından Başkan Özyiğit, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

TDP olarak tertemiz bir geçmişe sahip, donanımlı ve güçlü bir ekiple daha iyi, daha güzel bir gelecek adına başvurularını yaptıklarını belirten Özyiğit, 23 Ocak seçimlerini ülkedeki kötü durumu, her alanda yaşanan yıkımı düzeltmek adına tarihi bir fırsat olarak gördüklerini vurguladı.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun herkesin malumu olduğunu, başta ekonomi ve sağlık olmak üzere her alanda tam bir yıkım yaşandığını, dövizin her gün yeni rekorla karşımıza çıktığını, insanların artık temel tüketim maddelerini bile almakta zorlanmaya başladığını belirten Özyiğit, “Daha da kötüsü halkımız adeta kaderine terk edilmiş durumdadır” dedi.

Herkesin kendi çözümünü bulmaya çalıştığını, gençlerin göç yollarına mecbur edildiğini, halkın artık sadece ekonomik sorunlar ile değil, maalesef açlık ile sınanmanın eşiğine geldiğini belirten Özyiğit,  şunları kaydetti: “Tüm bunlar kaderimiz olmamalı ve bu şekilde de gitmemeli. İşte böylesi bir atmosferde seçimlere gidiyoruz. Herkesin derdinin seçim değil geçim olduğunun farkındayız. Burada bulunan her birimiz de aynı sıkıntıları çekiyoruz. Ama biz bunun değişmesi için yılmadan, usanmadan uğraşacağımız sözünü birbirimize verdik. Çünkü bizler bu seçimleri bu kötü gidişata son vermek, daha yaşanası bir ülke ve sürdürülebilir bir yapı oluşturmak adına tarihi bir fırsat olarak görüyoruz.”

“Ülkede Her Anlamda Yapısal Ve Köklü Değişim Şart”

Ülkede her anlamda yapısal ve köklü değişimin şart olduğunu belirten Özyiğit, yıllardır sürdürülen hatalı ve yanlış icraatların yanı sıra pandemi koşullarının da yorduğu halkımızın, beklediği ve arzu ettiği bu değişimin TDP çatısı altında birleşen kadro tarafından gerçekleştirilebileceğine inanç belirtti.

Kendi kendini yönetebilme, aldığı kararlarda bir tek halkına hesap verebilme ve bu sorumluluğu gururla taşıyabilme cesareti ile yola çıktıklarını belirten Özyiğit, “Kıbrıs Türk toplumunun da ortaya koyduğumuz tüm bu olgulara 23 Ocak’ta ciddi bir destek vereceğine yürekten inanıyoruz” dedi.

“Pandemi Koşullarına Uygun Kampanya”

Seçim süreci boyunca TDP olarak, demokratik çerçevede fikirlerini ve projelerini toplumla paylaşacaklarını belirten Özyiğit, seçim kampanyalarını da Pandemi ve ülkenin içinde bulunduğu koşulları da dikkate alarak yapmaya azami özen göstereceklerini kaydetti. Bu süreçte diğer siyasi partilere de seçim çalışmalarında kolaylıklar dileyen Özyiğit, Kıbrıs Türk siyasi yaşamına, demokratik ve çoğulcu anlayışa yaraşır bir dönem geçirmeyi temenni ederek sözlerini tamamladı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − eight =

“TDP Daha İyi Daha Güzel Bir Gelecek Adına Yoldadır”[sharebuttonsc]