TDP Cenevre’de olacak

TDP Cenevre’de olacak

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 9-12 Ocak tarihlerinde Cenevre’de gerçekleştirilecek olan Kıbrıs Zirvesi’nde yerini alacak. TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya bugün gönderdiği cevap yazısında, Cenevre toplantısında katılım için yaptığı davet için Cumhurbaşkanına teşekkür ederek, TDP olarak Cenevre zirvesine katılacaklarını bildirdi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in Cumhurbaşkanı Akıncı’ya gönderdiği metnin tamamı şöyle:

Sn. Mustafa Akıncı
K.K.T.C. Cumhurbaşkanı.

Toplumun çözüme olan ihtiyaç ve isteği doğrultusunda geldiğiniz görevde, ilk günden itibaren, ekibinizle birlikte yarım asrı aşkındır süren Kıbrıs sorununa kalıcı, adil ve sürdürülebilir bir çözüm bulma çabalarınızı takdirle karşılamaktayız.

Çözüme giden yolda önemli bir dönemeç gibi görünen ve 9-12 Ocak tarihlerinde Cenevre’de yer alacak zirve ve 5’li konferans nedeniyle tarafımıza yaptığınız davete içtenlikle teşekkür ederiz.

TDP olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de Kıbrıs sorununun kalıcı ve adil bir anlaşmayla çözülmesi, referandumda da ‘2 evetle’ adamızın yeniden birleştirilmesi için katkı koymaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile davetinize icabet edeceğimi belirtir, çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarım.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + 18 =

TDP Cenevre’de olacak[sharebuttonsc]