TDP, Alaniçi, Akova ve Yıldırım örgüt kongreleri yapıldı

TDP, Alaniçi, Akova ve Yıldırım örgüt kongreleri yapıldı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) köy-mahalle örgüt kongrelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.  TDP Mağusa İlçesine bağlı Alaniçi, Akova ve Yıldırım örgüt kongreleri yapıldı.  Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları, milletvekili Hüseyin Angolemli ile örgüt üyelerinin katıldığı etkinlikte, Alaniçi örgüt başkanlığına İbrahim Küçüker, Akova örgüt başkanlığına Ahmet Hafiye, Yıldırım örgüt başkanlığına ise Mehmet Özbilen getirildi, ayrıca her üç örgütün yönetim kurulu üyeleri de belirlendi.

-Emiroğlulları-

TDP Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları, örgütlenme çalışmalarına önem verdiklerini, bu yönde büyük uğraş verdiklerini söyledi. TDP Mağusa İlçe kongresinin 21 Kasım’da yapılacağını anımsatan Emiroğluları, o tarihe kadar Mağusa İlçesine bağlı olan ve örgütü bulunan tüm bölgelerde kongrelerini tamamlayacaklarını ifade etti. Emiroğluları, önümüzdeki Çarşamba günü de Beyarmudu ile Türkmenköy örgüt kongrelerinin yapılacağını açıkladı.

Tüm bölgelerde olduğu gibi Mağusa bölgesinde de TDP’ye yönelik büyük bir ilgi olduğunu belirten Emiroğluları, TDP’nin güçlenmesinin halkın kazanımı olacağını belirtti ve “TDP’nin güçlenmesi hakkın, adaletin eşitliğin güçlenmesi demektir      “ dedi.

-Angolemli-

TDP Mağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli de konuşmasında özellikle üretici kesimlerin yaşadığı mağduriyete değindi. Angolemli, 60 milyona yakın alacaklarını alamayan üreticilerin büyük mağduriyet yaşadıklarına dikkat çekti.

Sorunların ortada olduğunu, ancak hükümetin somut adım atmadığını belirten Angolemli, ekim zamanının gelmesine rağmen parasını alamayan üreticilerin ekim yapamadıklarını vurguladı. Tarımla ilgili, TDP olarak meclise araştırma önergesi sunduklarını anımsatan Angolemli, parti olarak bu işin takipçisi olacaklarını söyledi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 15 =

TDP, Alaniçi, Akova ve Yıldırım örgüt kongreleri yapıldı[sharebuttonsc]