TDP’den “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” Mesajı

TDP’den “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” Mesajı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, basının, ülke demokrasilerinin vazgeçilmez unsurlarının başında geldiğini vurguladı. Özyiğit, ‘3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ nedeniyle yayımladığı bildiride, Basın Özgürlüğü’nün demokratik toplum için elzem bir gereklilik olduğuna, basının özgür olmadığı ülkelerin gelişiminde ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çekti.

Kuzey Kıbrıs’ta basın özgürlüğü anlamında ciddi eksiklikler olduğunu, çalışma saatlerinden, maaş ve özlük haklarına kadar birçok sorun yaşandığını kaydeden Özyiğit, Basın İş Yasası’nın uygulanmasında da halen sorunlar yaşandığını belirtti.

Özgür olmayan, birilerinin güdümünde bulunan medyanın, o ülkenin geleceği açısından tehlikeli olduğunu belirten Özyiğit, basın mensuplarının bu tür ortamlarda görev yapmasının, ülke demokrasileri açısından sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarmadığını kaydetti.

Ülkemizde de kişiliğini ve namusunu koruyarak görev yapan ve bilinçle hareket eden basın mensuplarının yanı sıra, basın özgürlüğünü hiçe sayan ve bu sektöre zarar veren kişilerin olduğunu da belirten Özyiğit, özgür basın yaratma çabasında olan ve bu uğurda mücadele eden tüm kişi ve kurumlara destek vermeye hazır olduklarını belirtti.
Özyiğit, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde, basın sektöründe emek veren, alın teri döken, toplumu aydınlatmak için haber peşinde koşan, doğruyu arayan tüm çalışanları kutlayarak, mutlu, sağlıklı ve huzur dolu bir gelecek diledi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − twenty =

TDP’den “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” Mesajı[sharebuttonsc]