Özyiğit:”Çağdaş belediyeciliği en geniş alana yaymakta kararlıyız”

Özyiğit:”Çağdaş belediyeciliği en geniş alana yaymakta kararlıyız”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, TDP ve geleneğinin en temel özelliklerinden birinin çağdaş belediyecilik anlayışı olduğunu belirterek, bu anlayışını mümkün olduğunca en geniş alana yaymanın en büyük hedefleri olduğunu vurguladı.

TDP’nin gerek aday gösterdiği, gerekse de destek belirttiği belediye başkan adayları ile belediye meclis üyesi adaylarının bulundukları bölgeleri çok daha ileriye taşıyacaklarına inanç belirten Özyiğit, 24 Haziran gecesi insan odaklı hizmet veren, belediyeleri istihdam kapısı olarak görmeyen, ayrımcılık yapmayan, tüm canlılara saygısı olan, geleceği garanti altına alan, yerel ile evrensel değerleri buluşturan kişilerin göreve gelmelerinin hem bölge hem de Kıbrıs için yararlı olacağını vurguladı.

TDP, Mağusa ve İskele bölgesi adayları için dayanışma gecesi düzenledi. Etkinliğe, TDP Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Mağusa İlçe Başkanı Ece Balcı, bazı PM ve MYK üyeleri, TDP’li üye ve sempatizanların yanı sıra YKP temsilcileri katıldı. Genel Başkan Cemal Özyiğit, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve TDP başkan adayı Mehmet Harmancı, TDP İskele Belediye başkan adayı Cemaliye Soğancı, TDP Yeni Erenköy Belediye Başkan adayı Tandoğan Yalkut’un birer konuşma yaptığı gecede, TDP’nin Mağusa’da destek açıkladığı bağımsız belediye başkan adayı Ulaş Gökçe de katılımcılara yönelik kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Gecede TDP İskele Belediye Meclis Üyesi adayları: Ahmet Gürer, İsmail Osum, Hediye Pekri, Ali Eryıldız, Serpil Öğüt, Hakan Çetin, Pembe Yıldırım, Murat Çoban, Ecevit Aspri, Muammer Uzun. Gazimağusa Belediye Meclis üyesi adayları: Mehmet Çaltınoğlu, Ali Mertel, Mustafa Noyan, Ceyda Püsküllü, Feridun Korkunal, Özgür Taşcıoğlu, Tezer Oğuzkan, Tekcan Karagil, Osman Günhan, Seyhan Anadol, Teslime Haklıgil, Seyit Soydan Cambazoğlu, Tuğçe Gökbörü,Özden Uluçay, Mehmet Gül, Ulus Irkad, Ülkü Canbaz Yılmaz,Gülin Gündeğer. Beyarmudu Belediye Meclis üyesi adayları: Yasemin Çobanoğlu, Nazlı Kızılşahin, Kemal Güçveren, Fadıl Bender, Gamze Tekok, Hulusi Buğra Özoğlu, Adnan Gencalp, Ali Sürer tek tek sahneye çağrılarak takdim edildi.

-Cemal Özyiğit-

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit konuşmasına, yüreği İskele ve Mağusa için, Kıbrıs için, barış ve demokrasi için çarpan yoldaşlarım hepiniz hoş geldiniz’ diyerek başladı. Yıllar önce TDP geleneğinin görev yaptığı yerel yönetimlerde yeni bir vizyon açarak çağdaş belediyecilik anlayışını uygulamaya koyduğunu anımsatan Özyiğit, 4 yıl önce bu anlayışın temsilcileri olarak göreve gelen Mehmet Harmancı ve ekibinin yeni bir çığır açarak çok büyük bir başarı öyküsü yazdığını, destek veren örgütler ve Lefkoşalılarla birlikte yazılan bu başarı öyküsünün 4 yıl daha süreceğinin şüphesiz olduğunu vurguladı.

TDP İskele Belediye Başkan adayı Cemaliye Soğancı ile Belediye Meclis üyesi adaylarının klasik ve eskimiş yönetim anlayışını değiştirerek, yeni, vizyon sahibi, eşitlik ve adalete dayalı yönetim anlayışını hakim kılacağını belirten Özyiğit, çok ciddi bir sorumluluk alarak elini taşın altına koyan, batırılan ve kapısına kilit vurulan belediyenin ayağa kalması için gece gündüz demeden proje üreten TDP Yeni Erenköy Belediye başkan adayı Tandoğan Yalkut’un da halkın desteği ile göreve getirileceğini ifade etti.

Mağusa ve Beyarmudu’nda mevcut yerel yönetim anlayışının değişmesi gerektiğini belirten Özyiğit, Mağusa’da Bağımsız Başkan adayı Ulaş Gökçe ile birlikte Cümbez Ağacı’nın altında, Beyarmudu’nda ise bağımsız belediye başkan adayı Ethem Akmercan ile güçbirliği yapan TDP listesinde tüm belediye meclis üyesi adaylarının Mağusa ve Beyarmudu’na çağdaş bir vizyon getireceğine inanç belirtti.

Cemal Özyiğit, yurdunu, ilçesini, bölgesini kalkındırmak adına, insan odaklı icraatlar yapmak adına, topluma daha iyi hizmet sunulmasına katkı koymak adına elini taşın altına koyan tüm adaylara tek tek teşekkür ederek, başarılar diledi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 11 =

Özyiğit:”Çağdaş belediyeciliği en geniş alana yaymakta kararlıyız”[sharebuttonsc]