Özyiğit: “Yenierenköy’deki sorun ortak akılla çözülmeli”

Özyiğit: “Yenierenköy’deki sorun ortak akılla çözülmeli”

Cemal Özyiğit başkanlığındaki TDP heyeti, Yenierenköy Belediye Başkanı Mesut Yıkıcı, belediye çalışanları ve grevdeki çalışanlarla görüştü

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, birçok belediyede olduğu gibi, Yeni Erenköy Belediyesi’nin de hatalı ve popülist yönetim anlayışı nedeniyle batağa sürüklendiğini, bunun sonucunda da hem çalışanların, hem de halkın büyük mağduriyete uğratıldığını kaydetti.

Mevcut şartlarda başkan ve yönetiminin bu yükün altından kalkmasının mümkün olmadığını belirten Özyiğit, “Hükümet, belediye yönetimi, çalışanlar ve  yetkili sendika ortak akılda buluşmak zorundadır, aksi takdirde herkes kaybetmiş olacaktır” dedi.

Genel Başkan Cemal Özyiğit, MYK üyesi Erkut Yılmabaşar, İskele İlçesi Yönetim Sekreteri Cemaliye Soğancı, PM üyesi İsmet İlkhan, TDP Yenierenköy Örgut Başkanı Nevzat Sürmelioğlu’ndan oluşan TDP heyeti, dün Yenierenköy’e giderek, Belediye Başkanı Mesut Yıkıcı ve grevdeki çalışanlarla görüştü, sorunları dinledi, TDP’nin görüşlerini aktardı.

TDP Başkanı Özyiğit, yılların hatalı yönetimlerinin tıpkı 2-3 yıl önce Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) olduğu gibi çalışanlar ile halkın mağdur olmasına neden olduğunu belirterek, bundan önceki başkan ve yönetimler tarafından belediyede yaratılan yapıda gelir-gider dengesinin bozulduğunu, belediye kaynaklarının tüketildiğini ve sürecin tıkanma noktasına geldiğine dikkat çekti.

Yaratılan kaos nedeniyle toplam 12 köye hizmet veren belediyenin çalışmalarının durma noktasına geldiğini, halkın hizmet alamadığını belirten Özyiğit, geçmiş yıllarda Lefkoşa’da yaşanan görüntülerin, çöp dağlarının benzerinin şimdi de bölgede yaşanmakta olduğunu ifade etti.

Gelinen aşamada sorunun en erken zamanda çözüme kavuşturulması gerektiğini, bunda da hükümete büyük görev düştüğünü belirten Özyiğit, “Konunun bir gün bile ertelenme lüksü yoktur. Başta Hükümet, belediye yetkilileri ve çalışanların sendikası olmak üzere ilgili taraflar biran önce bir araya gelmeli ve ortak akılla zorunu çözmelidirler” ifadelerini kullandı.

TDP Yenierenköy ziyaret 1 TDP Yenierenköy ziyaret 2 TDP Yenierenköy ziyaret 3

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 2 =

Özyiğit: “Yenierenköy’deki sorun ortak akılla çözülmeli”[sharebuttonsc]