Özyiğit: “Üretim Sektörünü Ayağa Kaldıracağız”

Özyiğit: “Üretim Sektörünü Ayağa Kaldıracağız”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu çerçevede sırasıyla Doğancı , Gaziveren, Akçay, Zümrütköy ve Serhatköy ziyaret edildi, yurttaşlara TDP’nin “Katılım Vizyonu”na ilişkin bilgilerin verildi ve TDP milletvekili adaylarının tanıtım broşürleri dağıtıldı, yurttaşların sorularına da yanıtlar verildi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülke genelinde ekonomik anlamda ciddi bir kriz yaşandığını, bu krizden en çok etkilenen kesimlerin başında ise üreticilerin geldiğini kaydetti. Esnaf ve üretici korunması gerekirken, tam tersine üreticinin her geçen gün yoksullaştığını, üretimden koparılmaya çalışıldığını belirten Özyiğit, yeterli üretimin olmadığı bir ülkede, doğru yönetimlerden bahsetmenin gülünç olduğunu söyledi.

Doğrudan Gelir Desteği ile ürün bedellerinin zamanında ödenmediği gibi adil bir paylaşım da yapılmadığını, hayvancılık ile çiftçilikten geçinen binlerce kişinin ciddi mağduriyet yaşadığını belirten Özyiğit, “Bugüne kadar diğer partiler tarafından sergilenen “üreticileri yok sayan” anlayışı reddediyoruz. TDP bu sektörleri ayağa kaldırmakta kararlıdır, plan ve projeleri de hazırdır” dedi.

Tarım sektörünün, ülkenin için en önemli üretim alanı olduğunu ve Kıbrıs sorununda olası bir çözüm durumunda dünya ticaretinde çok az rekabet potansiyeline sahip sektörlerin başında geldiğini belirten Özyiğit, Türkiye’den ülkeye gelen suyun tarımda kullanımının planlı bir şekilde yapılacağını, tarım suyunun üreticiye uygun fiyata gelmesinin sağlanacağını ifade etti.

TDP olarak, Doğrudan Gelir Desteği’ni adil bir şekilde ödeyeceklerini, alt limit olmayacağını, üst limitin ise düzenlenerek tekelleşmenin önleneceğini belirten Özyiğit, özellikle vergisiz akaryakıt desteğinin yanında, ülkenin en büyük avantajı olan güneşten en yüksek seviyede fayda sağlanarak, uzun vadede elektrik maliyetlerinin en aza indirileceğini, Süt Endüstrisi Kurumu, Toprak Ürünleri Kurumu ile Tarım Sigortası’nın özerk bir yapıya kavuşacağını kaydetti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 1 =

Özyiğit: “Üretim Sektörünü Ayağa Kaldıracağız”[sharebuttonsc]