Özyiğit “Ülkedeki çürümüşlüğü de yağmayı da bitireceğiz”

Özyiğit “Ülkedeki çürümüşlüğü de yağmayı da bitireceğiz”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülke kaynaklarının ve değerlerinin eşe, dosta, partiliye etik dışı bir şekilde dağıtıldığı, eşitlikten ve adaletten yoksun, adam kayırmacılığa ve partizanlığa dayalı çürümüş ve çarpık yapıyı kökten değiştirme zamanının çoktan geldiğini vurguladı. Özyiğit, “Nasıl ki Lefkoşa Türk Belediyesi’ni devraldıktan sonra Lefkoşa’da yaratılan yağma düzenini ve çürümüşlüğü bitirdik, TDP olarak iktidara geldiğimizde de ülkedeki yağmayı ve çürümüşlüğü bitireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

TDP Başkanı Özyiğit, yaptığı yazılı açıklama ile gündemdeki konular ile hükümetin icraatlarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Ülkede sağlıktan eğitime, trafikte turizme ve ekonomiye kadar çok ciddi yapısal sorunlar olduğunu, resmi verilere göre toplumun büyük çoğunluğunun günden güne fakirleştiğini belirten Özyiğit, tüm bu sorunlara karşı çözüm üretmesi gereken hükümetin ise tek yaptığının, eşe dosta arsa dağıtmak, sınavsız-münhalsiz istihdam ve partizanca atama yapmak olduğunu kaydetti. Yapısal sorunlar karşısında çaresiz kalan toplumun ayrıca, hükümetin adaletten ve eşitlikten uzak politikaları nedeniyle de ciddi şekilde mağduriyet yaşadığını belirten Özyiğit, ülkede temiz, dürüst, hesap verebilir adil bir düzenin en temel ihtiyaç haline geldiğini vurguladı.

Mevcut çürümüş düzeni kuranlar ve geliştirenler ile ‘düzeni değiştireceğiz’ diyerek göreve gelen ancak ayak uyduran siyasi yapıların bu düzeni değiştiremeyeceğini belirten Özyiğit, “Kirli siyaset ve yapının her alanına sirayet eden çürümüşlük, ancak temiz siyasetle yok olur. Bunun adresi de, bu olgulardan her ne şart olursa olsun asla vazgeçmeyen, sıfır tolerans gösteren kişilerin oluşturduğu TDP’dir” dedi.

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” sözüne atıfta bulunarak TDP kadrolarındaki kişilerin görevde bulundukları her alanda yaptıklarının ortada olduğunu, temiz, dürüst ve şeffaflıktan asla ödün vermediklerini belirten Özyiğit, LTB’de de son dönemde bunun ispatlandığını, belediyenin ayağa kalktığını, ödemelerde aksamaların yaşanmadığını, yatırımların düzenli yapıldığını, piyasaya olan borçların ciddi oranda kapatıldığını, kısa dönemde hep ileri doğru adımların atıldığını ifade etti.

Özyiğit, “Bir tarafta yakınlarının yurtdışı mezuniyet törenleri için devlet olanaklarını kullanan hükümet yetkilileri, diğer tarafta uluslararası temaslar dahil tüm yurtdışı seyahatleri kendi cebinde karşılayan LTB Başkanlığı, yalnızca bu örnek bile yönetim anlayışı ile mentalite farklılığını ortaya koyması açısından oldukça çarpıcıdır” ifadelerini kullandı.

“Yapanın yanına kar kalmayacak”
TDP Başkanı Özyiğit ülkede yapanın yanına kar kalmayacağı, hesap sormanın içselleştirilerek, kanıksandığı bir düzen kurmakta da kararlı olduklarını vurguladı. Kurumların, arazilerin peş keş çekildiği, usulsüz ve keyfi uygulamaların yapıldığı bu düzene son vereceklerini belirten Özyiğit, “Kimse nasıl olsa birşey olmaz diyerek bu toplumun geleceğinden daha fazla çalamayacak. Hesap sorma mekanizması mutlaka oluşturulacak, herkes yaptıklarından dolayı birgün mutlaka hesap vereceğini bilecek, adımlarını ona göre atacak. TDP olarak bu yapıyı kurmakta kararlıyız” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 1 =

Özyiğit “Ülkedeki çürümüşlüğü de yağmayı da bitireceğiz”[sharebuttonsc]