ÖZYİĞİT: “ÜLKEDE CİDDİ BİR GÜVENLİK SORUNU VAR”

ÖZYİĞİT: “ÜLKEDE CİDDİ BİR GÜVENLİK SORUNU VAR”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkede güvenlikle ilgili ciddi sıkıntıların yaşandığını belirterek, acil tedbir alınması gerektiğini vurguladı.

Mağusa’da iki grup arasında mahkeme avlusunda yaşanan olayın yanısıra, Güzelyurt Terminal bölgesinde gruplar arasında silahlı çatışma yaşandığını, alacağını tahsil edemeyen bazı kişilerin borçlu kişileri kaçırıp tehditle alacağını tahsil etmeye çalıştıklarını, Lefkoşa’da çöp bidonu içinde dinamit lokumları bulunduğunu, son olarak da hafta sonu Girne’de bir otele kalaşnikofla 55 kez ateş edildiğini anımsatan Özyiğit, “Ülke nereye gidiyor. Gidişat hiç de iyi değil” diye konuştu.

Yaşanan gelişmelerin ülkede son derece ciddi bir güvenlik sorunu olduğunun göstergesi olduğuna dikkat çeken Özyiğit, özellikle Lefkoşa’daki dinamit olayıyla ilgili halen net bir açıklama yapılmadığını belirterek, “Bu olay da tıpkı diğerleri gibi zamana havale edilerek unutturulmaya mı çalışıyor” diye sordu.

Hükümet ile emniyet birimlerinin acil tedbir almaları gerekliliği üzerinde duran Özyiğit, “Birileri Lefkoşa’nın göbeğine dinamit koyarken, birileri de Girne’nin göbeğinde kalaşnikofla 55 el ateş ediyor. Bu silahlar ve patlayıcılar ülkeye nasıl ve nereden giriyor. Bugüne kadar olduğu gibi, olaylar faili meçhul olarak kalır ve suçlular yakalanıp gerekli cezaları almazlarsa,  bu tür istenmeyen olaylar maalesef yaşanmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Toplumu ciddi şekilde endişeye sokan bu tür olayların bir daha yaşanmaması için emniyet güçleri ile hükümete çok büyük görev düştüğünü belirten Özyiğit, “Umarız bu kez failler en kısa sürede bulunarak gerekli cezalar verilir” dedi.

 

TDP Basın Bürosu

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − 1 =

ÖZYİĞİT: “ÜLKEDE CİDDİ BİR GÜVENLİK SORUNU VAR”[sharebuttonsc]