Özyiğit, Türkiye halkına başsağlığı diledi

Özyiğit, Türkiye halkına başsağlığı diledi

14.03.2016

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Ankara’da dün meydana gelen saldırı sonucu onlarca kişinin hayatını kaybetmesi, yüzlerce kişinin de yaralanması nedeniyle Türkiye halkına başsağlığı diledi.
Türkiye halkının acılarını paylaştıklarını belirten Özyiğit, nereden ve kimden gelirse gelsin her türlü terör eylemine karşı olduklarını vurguladı.

Yaşananların insanlık adına utanç verici olduğunu vurgulayan Özyiğit, “Bombalı saldırıları lanetliyoruz. Hiçbir ülke bu tür olayları hak etmiyor. Siyasal amaçlar uğruna insanlar ölüyor, insanlık ölüyor” dedi.

Bu tür olayların, kimseye bir şey kazandırmadığı gibi, daha demokratik bir Türkiye’nin oluşmasını da engellemekte olduğunu belirten Özyiğit, “Türkiye’de barışın egemen olması, demokrasinin öne çıkması ve tüm halkların en temel insan haklarından özgürce yararlanacağı bir düzen en büyük arzu ve beklentimizdir” dedi. Özyiğit, tamamen suçsuz günahsız insanların ölümüne yol açan bu ortamın sonlandırılması gerektiğini, hiçbir siyasal hedef ve hırsın tek bir insan hayatından daha değerli olmadığını vurguladı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 17 =

Özyiğit, Türkiye halkına başsağlığı diledi[sharebuttonsc]