Özyiğit: “Toplumdaki Değişim İradesi Kararlılıkla Sürmektedir”

Özyiğit: “Toplumdaki Değişim İradesi Kararlılıkla Sürmektedir”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, toplumdaki değişim iradesinin artan bir kararlılıkla sürdüğünü vurguladı. Özellikle son iki seçimde başlayan değişim iradesinin, halkın büyük çoğunluğunda artarak devam ettiğine dikkat çeken Özyiğit, bu kararlılığın gelecek açısından umut verici olduğunu kaydetti.

TDP bir süre önce başlattığı bölge ziyaretlerini sürdürüyor. Genel Başkan Cemal Özyiğit başkanlığındaki TDP heyeti bu çerçevede Yeşilköy, Serdarlı ve Gönendere’yi ziyaret etti. Bölge halkının yaşadığı sorunların dinlendiği ziyaretlerde, başta Kıbrıs konusu ve iç politikada yaşanan gelişmelere yönelik bilgiler aktarıldı, vatandaşların sorularına yanıtlar verildi. Yeşilköy ziyareti sırasında Yenierenköy Belediye Başkan vekili Mehmet Kadı’dan belediyenin son durumu hakkında da bilgiler alındı.

TDP Genel Başkanı Özyiğit, son dönemlerde birçok bölgeye ziyaret gerçekleştirerek toplumun sorunlarını dinleyerek, sıkıntıları yerinde gözlemlediklerini belirterek, toplumun büyük çoğunluğunun hükümetin icraatlarına yönelik ciddi bir tepki içinde olduğunu söyledi. Özellikle toplumun iradesini ve hukuku göz ardı eden karar ve uygulamaların çok büyük tepkiyle karşılaştığını vurgulayan Özyiğit, halkın, kendi iradesini yok sayan, toplumsal değil, zümresel menfaat peşinde koşan hükümete hesap soracağı günü beklediğini kaydetti.Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın ‘Hükümetin icraatları muhalefeti çıldırtıyor’ söylemine atıfta bulunan Özyiğit, “Belli ki Sn. Denktaş halkın arasına karışmıyor, biz vatandaşlarla sürekli bir araya geliyoruz hükümetin icraatlarından memnun olan vatandaş daha görmedik. Sn. Denktaş hayal dünyasında yaşıyor” dedi. Son iki seçimde başlayan değişim iradesinin halkın büyük çoğunluğunda artarak devam ettiğine bizzat tanık olduklarını, bu kararlılığın da gelecek açısından umut verici olduğunu vurgulayan Özyiğit, toplumun artık, düzenin devamından yana olan siyasi yapılardan umudunu kestiğini söyledi.

-Kıbrıs konusu-
TDP Başkanı Cemal Özyiğit, Kıbrıs konusuyla ilgili ise yeni tur yoğunlaştırılmış müzakere sürecinin sürdüğünü, her gün önemli bir konuda uzlaşı noktalarının açıklandığını belirterek, sürecin olumlu bir havada ilerlediğini kaydetti. Özyiğit, süreç olumlu ilerlemekle birlikte, esaslı bazı konulardaki fikir ayrılıklarının da sürdüğünü belirtti. Liderlerin 24 Ekim’den itibaren kısa aralıklarla yapılacak 4-5 toplantıda toprak konusunda beyin jimnastiği yapmak üzere mutabakata vardıklarını anımsatan Özyiğit, sürecin yolunda gitmesi üzerine de Kasım ayı ortalarında konunun yurtdışında detaylı bir şekilde ele alınacağını ifade etti, yıl sonuna kadar olan sürecin önemine dikkat çekti. TDP olarak adil, kalıcı, sürdürülebilir bir Federal çözümün bulunması adına toplum liderleri tarafından yürütülmekte olan müzakere sürecine güçlü destek verdiklerini yineleyen Özyiğit, “Zorlukların farkında olmakla beraber, bugüne kadar ortaya konan çaba, efor ve sağlanan gelişme boşa gitmemelidir. Bunun için de en temel ihtiyaç cesaret ve kararlılıktır. Önümüzde tarihi bir fırsat bulunmaktadır ve bu fırsat çözümle taçlanmalıdır” diye konuştu.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 11 =

Özyiğit: “Toplumdaki Değişim İradesi Kararlılıkla Sürmektedir”[sharebuttonsc]