Özyiğit: “Toplum, TDP’nin güçlü, temiz kadrolarının ve ilerici vizyonunun farkındadır”

Özyiğit: “Toplum, TDP’nin güçlü, temiz kadrolarının ve ilerici vizyonunun farkındadır”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ‘ben’ değil, ‘biz’ diyenlerin oluşturduğu TDP’nin, adalet, eşitlik, insan hakları ve demokrasi temelinde siyaset ürettiğini, Kıbrıs Sorunu’nun çözümü ve halka büyük mağduriyet yaratan yapısal sorunların aşılması için mücadele verdiğini belirterek, “TDP yolunda emin ve kararlı adımlarla yürümektedir. Toplum da zaten bunun farkındadır” dedi.

TDP olarak halka vaat ettikleri temizlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik konusunda çok hassas olduklarını ve asla taviz vermeyeceklerini, bu konuda ayak diretenlere de sıfır taviz politikası uyguladıklarını belirten Özyiğit, buna ayak uyduramayanların başka yola sapmasının o kişilerin tercihi olduğunu ifade etti.

TDP İskele İlçesi yemekli bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi. Gülyaz Restorant’ta gerçekleştirilen etkinliğe, Genel Başkan Cemal Özyiğit, Genel Sekreter Asım İdris, milletvekilleri Hüseyin Angolemli ve Zeki Çeler, bazı PM ve MYK üyelerinin yanısıra yüzü aşkın üye ve sempatizan katıldı.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, geceye katılanlar arasında TKP’de milletvekilliği yapmış Hüseyin Angolemli, Çetin Veziroğlu, Mehmet Emin Karagil ile birlikte çeşitli dönemlerde görev yapan belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar olduğuna dikkat çekerek, TKP’de görev yapmış, ideolojisine sahip çıkmış yüzlerce kişinin bugün yollarına TDP’de devam ettiğini belirtti.

TDP üye ve sempatizanları ile kamuoyunun bazı gerçekleri bilmesi gerektiğini kaydeden Özyiğit, istifa ettiğini belirtilen bazı kişilerin parti üyesi bile olmadığını, bazılarının başka partinin kurucusu olduklarını, listede adı çıkan bazı kişilerin de itiraz ettiğini belirtti. TDP’de kriz var algısı yaratılmaya çalışıldığını, ancak bunun gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirten Özyiğit “Bu gece burada toplanan kalabalık ile gösterilen birliktelik, TDP’nin ne niteliğinde, ne de niceliğinde bir eksilme olmadığının göstergesidir. Toplum da zaten bunun farkındadır” dedi.

“Cenevre Zirvesi çok önemli”
Konuyla ilgili artık daha fazla konuşmayacaklarını, başta Kıbrıs konusu olmak üzere toplumsal sorunların çözümüne odaklanmaya devam edeceklerini belirten Özyiğit, toplum liderleri Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiades’in müzakereler için yeniden bir araya gelme kararını, Ocak ayında Kıbrıs ile ilgili uluslararası bir konferans konusunda uzlaşıya varılmasını olumlu gelişmeler’ olarak nitelendirdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Cenevre davetine olumlu yanıt verdiklerini belirten Özyiğit, 9-12 Ocak tarihlerinde Cenevre’de gerçekleştirilecek olan Kıbrıs Zirvesi’nde TDP olarak yerlerini alacaklarını söyledi. Özyiğit, bugüne kadar olduğu gibi erken, adil ve kalıcı bir çözüme ulaşmak için var güçleri ile çalışacaklarını vurguladı.

-Asım İdris-
TDP Genel Sekreteri Asım İdris de konuşmasında, birlik ve beraberlik içinde yollarına devam ettiklerini, İskele’deki bu etkinlikte ortaya çıkan fotoğrafın da bunun somut kanıtı olduğuna vurgu yaptı. Yaşanan gelişmelerin daha fazla kenetlenmelerine neden olduğuna dikkat çeken İdris, TDP’nin binlerce üyesi ve binlerce sempatizanı ile dimdik ayakta olduğunu, bazılarının istifa etmesiyle de birilerinin hayal ettiği gibi değil bölünme, sarsıntı bile geçirmediğine dikkat çekti.

Asım İdris, son dönemlerde partiye katılımların arttığını da belirterek, konuyla ilgili açıklama ve duyuruların yakın bir gelecekte yapılacağını ifade etti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + 1 =

Özyiğit: “Toplum, TDP’nin güçlü, temiz kadrolarının ve ilerici vizyonunun farkındadır”[sharebuttonsc]