Özyiğit, Taşkent Bölgesi’nde incelemelerde bulundu

Özyiğit, Taşkent Bölgesi’nde incelemelerde bulundu

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, dün gece Taşkent ve bölgesinde yaşanan füze düşmesi olayından dolayı, başta olaydan en çok etkilenen Taşkent, Dikmen ve Görneç bölgesi olmak üzere tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerini iletti. Olayın meskun bölgeler dışında olması ve can kaybı yaşanmamasının tek sevindirici unsur olduğunu belirten Özyiğit, “Yaşanan bu olay, bölgemizde yaşanan gerginliğin ve savaşın bizi de olumsuz etkilediğinin en somut göstergesidir” dedi.

TDP Genel Başkanı Özyiğit, olayın yaşanmasının ardından Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ı telefonda arayarak bilgi aldı, sonrasında da Taşkent bölgesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alarak vatandaşlarla görüştü. Özyiğit’e ziyareti sırasında TDP Genel Sekreteri Halil Hızal da eşlik etti.

Bölgedeki incelemelerinin ardında açıklamalarda bulunan Özyiğit, İsrail tarafından yapılan saldırılar karşısında Suriye’nin savunma amacıyla kullandığı füzenin bölgemize düştüğü bilgisinin kendisine aktarıldığını kaydetti.
Özyiğit, olayın oluş şekliyle ilgili ayrıntılı bir inceleme ve araştırma yapılarak kamuoyunun bilgilendirilmesinin önemine dikkat çekti.

Bölgedeki gerginlik ve savaş hali sürdüğü müddetçe, hiç istenmese de bu tür olayların yaşanma ihtimalinin olduğuna dikkat çeken Özyiğit, “Bu olay, bölgemizde yaşanan gerginliğin ve savaşın bizi de olumsuz etkilediğinin ve barış olmadığı sürece güvende olmadığımızın somut göstergesidir” dedi. Özyiğit; “Dün geceki olay bir kez daha ülkemizde ve bölgemizde barışın ve huzurun şart olduğunu açık ve net olarak ortaya koymuştur” dedi.
Çok büyük bir tehlikenin ucuz atlatıldığını belirterek bu tür olayların adamızda ve diğer bölgelerde hiç yaşanmaması temennisinde bulunan Özyiğit, bunun için de hem adamızda, hem de bölgede kalıcı barışın ve istikrarın şart olduğunu vurguladı.

Özyiğit, bölgelere düşen cisimlerin halk sağlığına olumsuz etkileri olup olmadığının uzman kişiler tarafından mutlaka araştırılması, gerekli bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması, koruma şeritlerinin de mümkün olduğunca genişletilmesi gerektiğini de kaydetti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × two =

Özyiğit, Taşkent Bölgesi’nde incelemelerde bulundu[sharebuttonsc]