Özyiğit, “Özgür basın, özgür toplumun vazgeçilmez unsurudur”

Özyiğit, “Özgür basın, özgür toplumun vazgeçilmez unsurudur”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, basın sektörünün ülke demokrasilerinin vazgeçilmez unsurlarının başında geldiğini vurguladı, her görüşün seslendirilmesi, özgürlüklerin gelişmesi, toplumun bilinçlenmesi ve gelişmesi noktasında çok önemli bir misyonu olan basın sektörünün önemine dikkat çekti.

Demokrasi, adalet ve hak mücadelesi veren basın emekçilerinin zaman zaman ağır bedeller ödemek zorunda kaldıklarını anımsatan Özyiğit, “Özgür basın, özgür toplumun ve demokratik yaşamın en vazgeçilmez unsurudur” dedi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ’11 Temmuz Basın Günü’ nedeniyle yayımladığı mesajda, gazetecilerin özgürlüğünün korunması ve geliştirilmesi kadar, toplumun da doğru habere ulaşma hakkının önemine dikkat çekti.

Basın İş Yasası’nın uygulanmasında ciddi sorunlar yaşandığını belirten Özyiğit, çalışma saatleri bakımından sorun yaşayan basın emekçilerinin önemli bir bölümünün de güvencesiz çalıştırıldığını kaydetti. Özyiğit, bunun kabul edilemez olduğunu, bu konuda gerekli adımların atılması gerektiğini, en başta da Basın İş Yasası’nın uygulanmasının sağlanması gerektiğini vurguladı.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, toplumun ve haklının çıkarları doğrultusunda görevini yerine getiren, doğruyu bulmak için emek veren tüm basın emekçilerinin Basın Gününü kutlayarak, basın emekçileri için iş güvenliklerinin sağlama alındığı daha aydınlık yarınlar diledi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + sixteen =

Özyiğit, “Özgür basın, özgür toplumun vazgeçilmez unsurudur”[sharebuttonsc]