Özyiğit: “Müşavir yaratmadık, yaratmayacağız”

Özyiğit: “Müşavir yaratmadık, yaratmayacağız”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, 4’lü koalisyon hükümetinin şu ana kadar müşavir yaratmadığını, bundan sonra da yaratmayacağını açıkladı.

Hükümetin müşavir yaratmama yönünde topluma verdiği söz doğrultusunda adımlar attığını, şu ana kadar da müşavir yaratmama adına titiz davrandığını belirten Özyiğit, Eğitim Bakanlığı bünyesinde Bakanlık Müdürü, İlköğretim Dairesi ve Genel Orta Eğitim Dairesine görevlendirilen kişilerin de müşavir olmayacaklarını açıkladı.
Konuyla ilgili Yasa Tasarısına en kısa zamanda ivedilik alınıp yasalaştırılacağını belirten Özyiğit, “Söz konusu yasa ile birlikte artık müşavir yaratılmayacak” dedi.

4’lü koalisyon hükümetinin, uzun yıllardır söz verilmesine rağmen hayata geçirilmeyen kamu reformunu hayata geçirmekte kararlı olduğunu belirten Özyiğit, “Bu konuda adım atmakta kararlıyız. Kamu Reformu mutlaka yaşam bulacak, bu yasa hayat buluncaya dek, topluma verdiğimiz söz çerçevesinde de yeni müşavir yaratmama adına ilgili yasa yaşam bulacak” dedi.

Eğitim Bakanlığı bünyesinde aylardır boş olan İlköğretim Dairesi ve Genel Orta Eğitim Dairesine görevlendirmeler yapıldığını, bakanlık müdürlüğü mevkiine de görevlendirme gerçekleştirildiğini belirten Özyiğit, 3 kişinin de müşavir olmayacağını vurguladı.

Bakanlık Müdürlüğüne görevlendirilen kişiyle ilgili rencide edici açıklamalar ve yorumlar yapıldığına da dikkat çeken Özyiğit, “Bu konuda özellikle spekülasyon yaratılamaya çalışılıyor. Bu kişi sanki çok düşük baremden, en yüksek makama çıkmış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Oysa söz konusu kişi meslekte 32. yılını doldurmuş, en kıdemli okul müdürlerinden biridir. Geçmiş dönemde söz verildiği üzere kamu reformu yaşam bulmuş olsaydı, liyakata göre zaten çoktan bu görevde olacaktı” ifadelerini kullandı. Özyiğit, maaş-barem tablolarının ortada olduğunu, bunları biraz araştıranların, bilenlerin zaten bahsedildiği gibi bir durumun olmadığının da farkında olduğunu ifade etti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 − 6 =

Özyiğit: “Müşavir yaratmadık, yaratmayacağız”[sharebuttonsc]