Özyiğit: “Kurumlarımıza Mutlaka Sahip Çıkacağız”

Özyiğit: “Kurumlarımıza Mutlaka Sahip Çıkacağız”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları seçim çalışmaları çerçevesinde Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nı (KTOEÖS) ziyaret etti. Ziyaretlerde başta eğitimde yaşanan sorunlar, toplumun yapısal sorunlarının çözümü konusunda değerlendirmelerde bulunularak, TDP Milletvekili adaylarının tanıtım broşürü ile TDP Katılım Vizyonu Kitabı takdim edildi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ziyaretlerde yaptığı konuşmada ülkenin en önemli sorunlarından başında beyin göçü geldiğini belirterek, nitelikli, eğitimli, gençlerimize hak ettikleri çalışma koşullarını sağlamak için, evrensel hak olan ‘eşit işe eşit ücret’ ilkesini mutlaka yürürlüğe koyacaklarını vurguladı. Göç Yasası başta olmak üzere yaratılan tüm eşitsizliklerin ortadan kaldırılacağını ifade eden Özyiğit, “Güçlü, temiz ve özgür bir gelecek yaratacak ve değişimin önünü açacaksak, önce gençlerimizi burada tutmak, yurtdışında olanların da ülkelerine geri dönmelerini sağlamamız gerekmektedir” dedi.

Eğitim, elektrik, su konusunda özelleştirme çalışması yapıldığına dikkat çeken Özyiğit, TDP’nin toplumun malı olan kurumların özelleştirme adı altında peş keş çekilmesine karşı olduklarını belirtti.

Eğitimde de çok ciddi sorunlar olduğunu belirten Özyiğit, gençlerimizin eğitimini planlayamadan geleceğimize sahip çıkamayacağımızı, bu yüzden buna dur demenin zamanının geldiğini kaydetti. Kurumlarımıza sahip çıkmamız gerektiğini ifade eden Özyiğit, TDP’nin güçlü bir şekilde hükümette yer alarak kurumlara sahip çıkacağını, kendi kurumlarımızı kendimizin yöneteceği bir düzen ile kendi ayakları üzerinde duran ekonomik bir yapıyı yaşama geçireceklerini ifade etti.

Elcil: “TDP’yi politikalarını hayata geçirmesi için destekleyeceğiz”
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elçil, TDP’nin kök itibari ile KTÖS ile organik bağı olan bir parti olduğunu, TDP Başkanı Cemal Özyiğit’in ise geçmişte KTÖS Genel Sekreterliği yaptığını anımsattı. Elcil, TDP’nin eğitimin muhafazakar bir şekle dönüştürülmesi, Göç Yasası ve Kıbrıs Sorunun konulardaki net duruşunu desteklediklerini belirterek, TDP’nin politikalarını hayata geçirmesi için, seçim ve sonrasında da destek olacaklarını açıkladı.

Eylem: “Dayatmalara göz yummayacağız.”
KTOES Başkanı Eylem ise, dayatmalara ve devlet kurumlarının özelleştirilmesine göz yumamayacaklarını, eğitimin muhafazakarlaşmasına da karşı olduklarını kaydetti. Eğitimin kamusal hale dönüştürülmesi için gerekli iradenin ortaya konması gerektiğini de kaydetti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − nine =

Özyiğit: “Kurumlarımıza Mutlaka Sahip Çıkacağız”[sharebuttonsc]