Özyiğit: “İnancımızın Tek Dayanağı Toplumumuzdur”

Özyiğit: “İnancımızın Tek Dayanağı Toplumumuzdur”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkedeki adalet ve eşitlikten uzak, adam kayırmacılığa dayalı çarpık düzenden artık kurtulmak gerektiğini belirterek, “Düzeni yaratanlar ile düzene ayak uyduranların bunu yapamayacağı çok net ortaya çıkmıştır. Değişimin, dönüşümün adresi TDP’dir” dedi. Önümüzdeki seçimlerin bu düzenden nemalanan siyasi partiler ile toplumun büyük çoğunluğunu haksızlığa, adaletsizliğe, eşitsizliğe mahkum eden düzeni kökten değiştirmek isteyen siyasi partilerin yarışı olacağını belirten Özyiğit, “Toplum artık kimin toplumsal, kimin bireysel düşündüğünü, kimin gelecek nesilleri, kimin kendi ikbalini düşündüğünü anlamıştır. Kimlerin muhalefette başka, iktidara gelince başka davrandıklarını acı bir şekilde tecrübe etmiştir. Dolayısı ile kararını da ona göre verecektir” dedi.

TDP Lefke Genişletilmiş İlçe Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Genel Başkan Cemal Özyiğit, Genel Sekreter Asım İdris, Güzelyurt İlçe Başkanı Kamil Gilanlıoğlu, bazı MYK ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, erken seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulunularak, izlenecek yol haritası belirlendi.

TDP Başkanı Özyiğit, Ocak ayında yapılması planlanan seçimlerin, Kıbrıs Türk halkının geleceğe hangi rotada ilerleyeceğinin belirlenmesi açısından önemli bir dönemeç olacağını kaydetti. Kıbrıs Türk halkının vereceği kararla değişimin, dönüşümün önünü açacağına inanç belirten Özyiğit, “TDP, bu ülkenin aydınlık geleceğinde mutlaka öncü rol oynayacaktır. Bu inancımızın tek dayanağı da toplumdur” ifadelerini kullandı.

Yıllarca hükümette bulunan UBP, CTP ve DP gibi partilerin düzenin sorumluları olduğu gibi, birbirlerinden hesap sormamak için adeta sözleştiklerini belirten Özyiğit, ülkede onca yolsuzluk, usulsüzlük varken, birçok sayıştay raporu ortadayken, bu keyfilikler ve usulsüzlükler ombudsman tarafından da ifşa edilirken, bugüne kadar kimseden hesap sorulmamasının manidar olduğuna vurgu yaptı.

TDP olarak hesap sorma mekanizmasını kurmakta kararlı olduklarını belirten Özyiğit, yapanın yanına kar kalmayacağı, hesap sormanın içselleştirilerek, kanıksandığı bir düzeni mutlaka kuracaklarını vurguladı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − seven =

Özyiğit: “İnancımızın Tek Dayanağı Toplumumuzdur”[sharebuttonsc]