Özyiğit, Hocanın’ı kabul etti

Özyiğit, Hocanın’ı kabul etti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’ı kabul etti. TDP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat süren görüşmede TDP Genel Sekreteri Halil Hızal ile Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ercan Hoşkara da hazır bulundu. Görüşmede DAÜ Rektörü Hoca’nın Özyiğit’e bir de anı plaketi akdim etti.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, eğilim yoklamasıyla rektörlüğe atanan Prof. Dr. Hocanın’a kutlayarak yeni görevinde başarı diledi.

Pandemi sürecinin ciddi şekilde olumsuz etkilediği Üniversitelere yönelik hükümetin ayrı bir önem vermesi gerektiğini, DAÜ’nün de kendi içinde gelecek planlamasını doğru kurgulaması gerektiğini kaydeden Özyiğit, ülkenin en güzide kurumlarının başında gelen Doğu Akdeniz Üniversitesini koruyarak daha sağlam temeller üzerinde geleceğe taşımanın önemine vurgu yaptı.

Yeni eğitim yılının hangi şartlarda açılacağının net olarak bilinmediğini, temennilerinin bu zor sürecin en az kayıpla atlatılarak ilerlenmesi olduğunu belirten Özyiğit, yıllardır üniversite bünyesinde görev yapan ve DAÜ’yü çok iyi tanıyan Hocanın’ın ve ekibinin de bu anlayış doğrultusunda DAÜ ve çalışanları için en iyisini yapacağına inanç belirtti. Özyiğit, kendilerinin DAÜ’nün yararına olacak şekilde her türlü katkıyı vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

-Aykut Hocanın –
DAÜ Rektörü Aykut Hocanın da görüşmede yaptığı konuşmada ülkenin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan DAÜ’de demokratik bir sürecin sonunda, Senato’nun önerisi, Vakıf Yöneticiler Kurulu’nun da onayı ile göreve başlayarak ekibini oluşturduğunu belirtti. DAÜ’nün var olan sorunlarına Pandemi ile birlikte yenilerinin eklendiğini kaydeden Hocanın, DAÜ’nün kurumsal yapısının bu sorunları ortadan kaldıracak nitelikte olduğunu kaydetti.

Elbirliği ve dayanışma içinde çok çalışacaklarını belirten Hocanın, “Özgür düşünce, bilimsel ve kaliteli üretim, toplumsal sorunlara duyarlı adımlar atacağız. Bu bağlamda her kurum ve örgütün desteği bizim için önemlidir. Elbirliği ile demokratik yapıyı da koruyarak üniversitemizi daha ileriye taşıyacağımıza olan inancım tamdır” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + 15 =

Özyiğit, Hocanın’ı kabul etti[sharebuttonsc]