Özyiğit: “Hiçbir siyasal hedef ve hırs, tek bir insan hayatından daha değerli değildir”

Özyiğit: “Hiçbir siyasal hedef ve hırs, tek bir insan hayatından daha değerli değildir”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Türkiye’de dün sabah Barış Miting’inde meydana gelen 2 ayrı patlama sonucu doksanı aşkın kişinin hayatını kaybetmesi, yüzlerce kişinin de yaralanması nedeniyle Türkiye halklarına başsağlığı diledi.

Yaşananları insanlık adına, kardeşlik adına utanç verici olduğunu vurgulayan Özyiğit, “Hiçbir ülke bu tür olayları hak etmiyor. Siyasal amaçlar uğruna insanlar ölüyor, insanlık ölüyor” dedi.

Kobane’ye insani yardım götürmek için Suruç’ta gençlere yapılan saldırıdan sonra dün de Ankara’da sendika ve sivil toplum örgütlerinin organize ettiği barış, demokrasi mitingine faşizan bir saldırı yapıldığını belirten Özyiğit, “Birileri kendi çıkarları doğrultusunda Türkiye’yi kaosa sürüklemekte hiçbir sakınca görmemektedir. Ama bilsinler ki ‘inadına barış’, ‘inadına demokrasi’ diyenler asla yılmayacaklar ve vicdandan yoksun anlayışlar amaçlarına ulaşamayacaklar” dedi.

Bu tür olayların, kimseye bir şey kazandırmadığı gibi, daha demokratik bir Türkiye’nin oluşmasını da engellemekte olduğunu belirten Özyiğit, “Türkiye’de barışın egemen olması, demokrasinin öne çıkması ve tüm halkların en temel insan haklarından özgürce yararlanacağı bir düzen en büyük arzu ve beklentimizdir” dedi.

Yaşanan olayların Türkiye’yi çok uzun yıllar geriye götürecek potansiyelde olduğunu belirten Özyiğit, tamamen suçsuz günahsız insanların ölümüne yol açan bu ortamın sonlandırılması gerektiğini, hiçbir siyasal hedef ve hırsın tek bir insan hayatından daha değerli olmadığını vurguladı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + twelve =

Özyiğit: “Hiçbir siyasal hedef ve hırs, tek bir insan hayatından daha değerli değildir”[sharebuttonsc]