Özyiğit: “Hedefimiz topluma yaraşır bir gelecek kurmak”

Özyiğit: “Hedefimiz topluma yaraşır bir gelecek kurmak”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, gerek parti gerekse de hükümet olarak en temel hedeflerinin topluma yaraşır bir gelecek yaratmak olduğunu, tüm uğraş ve çabalarının da bu yönde olduğunu vurguladı.

Tüm alanlarda ve eğitimde ülke gerçeklerine uygun planlama yaparak yol alacaklarını, bunu yaparken da katılım vizyonlarına uygun olarak tüm paydaşlarla birlikte hareket ederek ortak akıl doğrultusunda alınacak kararlarla ilerleyeceklerini belirten Özyiğit, “Kararlı bir şekilde adım adım ilerleyerek toplumun yapısal sorunlarını çözerek, halkımızın yaşamını her alanda kolaylaştıracağız” dedi.

TDP’nin geçtiğimiz hafta başlattığı genişletilmiş bölge toplantıları Mağusa’da devam etti. Sakarya bölgesindeki Mağusa Gençlik Akademisi binasında Genel Başkan, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, TDP Mağusa milletvekili Hüseyin Angolemli, bazı parti yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda gerek parti, gerekse hükümet ve görevde bulunan bakanlıkların çalışmaları ile ilgili bilgiler verildi, üyelerin görüş ve düşünceleri dinlenerek, sorularına yanıtlar verildi.

TDP Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de partinin yol haritasının üyelerle birlikte belirleneceğini vurguladı. Özyiğit “Üyelerimizin görüş ve düşüncelerini yetkili organlarımızda harmanlayarak ortak aklın ürünü kararlar doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz” dedi.

7 Ocak erken genel seçimler, sonuçları ile 4’lü koalisyon hükümetinin program ve icraatlarının değerlendirildiği toplantılar daha önce de Güzelyurt ile Girne’de gerçekleştirilmişti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine − six =

Özyiğit: “Hedefimiz topluma yaraşır bir gelecek kurmak”[sharebuttonsc]