Özyiğit: “Gün Silahlardan, Terörden Beslenenlere İnat, İnsanlığı Yüceltme Günüdür”

Özyiğit: “Gün Silahlardan, Terörden Beslenenlere İnat, İnsanlığı Yüceltme Günüdür”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, dünyada, ayrımcılık, ötekileştirme, şiddet ve terörizm yanlıları ile inadına barış, inadına sevgi diyenlerin bir mücadelesi olduğunu vurgulayarak, “Bu mücadele barış isteyenlerin, ötekileştirme yapmayanların, dil, din ırk ayrımı yapmadan herkesi sevgiyle kucaklayanların zaferiyle sonuçlanmak zorundadır. Bunun yolu da birlik olmaktan ve güçbirliği yapmaktan geçmektedir. Bizim tarafımız da açık ve net olarak barış ve sevgiden yanadır” dedi.  

Fransa’nın başkenti Paris’te önceki gece peş peşe düzenlenen ve yüzden fazla kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden olan silahlı ve bombalı saldırılarla ilgili açıklama yapan Özyiğit, Fransız halkına destek belirterek, bu acıyı paylaştıklarını vurguladı.

ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ni yaşama geçirmek için, Ortaoğu’daki halklara sözde “demokrasi getirmek” amacıyla attığı adımların ve bu projeye destek verenlerin yarattığı kirlilik ve karanlık ortamın bedelini “masum insanların” canlarıyla ödediklerini belirten Özyiğit, hiçbir gerekçenin masum insanların katledilmesini haklı gösteremeyeceğine dikkat çekti.

Amacı, fikri ve hedefi ne olursa olsun, sesini bu şekilde duyurmaya çalışan ve dünyayı her geçen gün daha fazla tehdit eden terörizm ve ondan beslenen zihniyetleri lanetlediklerini belirten Özyiğit, bugüne kadar dünyanın birçok yerinde gerçekleştirilen, son dönemlerde de Suruç ve Ankara’dan sonra, son iki günde de Beyrut ve Paris’te insanlık dışı saldırılar karşısında tek çarenin birlik olmaktan geçtiğini kaydetti.

Günümüzde terörizmin küresel boyutta devletlerin çıkarları için de faaliyet sürdürdüğünün farkında olduklarını; sağduyu ve vicdan sahibi her kesimin terörizme ve bu yapıya karşı birlikte mücadele etmesi ve dayanışma göstermesinin elzem bir gereklilik olduğunu belirten Özyiğit, “Terörizme karşı ‘birlik’ olunmazsa ‘tek tek’ vurmaya ve her geçen gün insanlığı yok etmeye devam edecektir. Gün silahlardan, terörden ve ölümden beslenenlere inat, insanlığı ve uygarlık değerlerini yüceltme günüdür” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 3 =

Özyiğit: “Gün Silahlardan, Terörden Beslenenlere İnat, İnsanlığı Yüceltme Günüdür”[sharebuttonsc]