Özyiğit Bay Sen heyetini kabul etti

Özyiğit Bay Sen heyetini kabul etti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit 40. kuruluş yıldönümü nedeniyle siyasi partilere ziyaretler başlatan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası’ndan (Bay Sen) bir heyeti kabul ederek görüştü.

Bay Sen Başkanı Salih Sakallı görüşmenin başında yaptığı konuşmada, Bay Sen’in 40. yaşını kutladıklarını, bu çerçevede de Meclis’teki siyasi partilere ziyaretler başlattıklarını söyledi. BRT’nin ve çalışanların sorunlarını bilen kişilerin hükümette olmasının kendileri açısından sevindirici olduğunu belirten Sakallı, “Bay Sen’in 40. yaşını kutlarken, inşallah 40. hükümet döneminde de BRT’deki sorunları çözeriz” dedi.

Bugüne kadar göreve gelen hükümetlerin BRT ile ilgili verdikleri sözlerini tutmadıklarını belirten Sakallı, söylediğini yapan, yapacağını söyleyen bir siyaset anlayışı istediklerini kaydetti. Salih Sakallı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı görevini üstlenen TDP Başkanı Cemal Özyiğit’e görevinde başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

-Cemal Özyiğit-
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, sözlerine Bay Sen’in 40 yaşının kutlayarak başladı. CTP, HP, TDP ve DP’den oluşan 4’lü koalisyon hükümetinin toplumun ve kurumların yapısal sorunlarının çözümü konusunda kararlı olduğunu belirten Özyiğit, yıllardır bekletilen BRT Yasası’nın yaşam bulması için de ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Ülkenin güzide kurumlarının başında gelen BRT’nin sadece hükümetlerin değil, tüm toplumun sesi olması gerektiği yönündeki düşünceyi her zaman seslendirdiklerini anımsatan Özyiğit, “BRT’nin, daha fazla demokratikleştirilmesi, çalışanların kendilerini güvende ve huzurlu hissedeceği, dünyada gelişen ve değişen bilimsel ve teknolojik koşulları da içerecek şekilde bir yapıya kavuşturulması hedefimizdir” ifadelerini kullandı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − five =

Özyiğit Bay Sen heyetini kabul etti[sharebuttonsc]