Özyiğit; Bay Sen Heyeti ile Görüştü

Özyiğit; Bay Sen Heyeti ile Görüştü

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, 38’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle ziyaretler başlatan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası’ndan (Bay-Sen) bir heyeti kabul ederek görüştü. TDP Genel Merkezinde saat 11.00’da başlayan ve yaklaşık 45 dakika süren görüşmede, TDP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Lisani Kalkanlı da hazır bulundu.

Bay-Sen Başkanı Salih Sakallı, görüşmenin başında yaptığı konuşmada kuruluş yıldönümleri nedeniyle Meclis’te temsil edilen siyasi partileri ziyaret ettiklerini belirtti. Görüşmeye olanak sağladığı için Genel Başkan Özyiğit’e teşekkür eden Sakallı, TDP’ye ayrıca, Bay Sen ile BRT’nin sorunlarını dinleyerek Meclis dahil her platformda gündeme getirdiği için de teşekkür etti.

Yıllardır BRT’de yasaya ve hiyerarşiye uyulması konusunda çaba sarf ettiklerini ve masada uzlaşarak orta yolu bulmak, BRT’ye yakışır bir yasa hazırlayarak, sürdürülebilir hale getirmek için çalıştıklarını belirten Sakallı, “Ancak 7 yıldır görevdeyiz, siyasiler muhalefetteyken söylediklerini iktidara gelince yapamıyor, oyalama taktikleriyle günü kurtarmaya çalışıyorlar” dedi.

Sakallı, artık ne bekleyecek ne de sabredecek hallerinin kaldığını ifade ederek, bu konuda hükümete “son kez” çağrı yaparak, “artık ya mevcut yasanın uygulanmasını, ya da BRT’ye yakışır bir yasa yapılarak hayata geçmesini istiyoruz” dedi. Bu konuda artık konuşma zamanın bittiğini, eylem görmek istediklerini söyleyen Sakallı, harekete geçirilmesi için her yola başvuracaklarını belirtti.

-CEMAL ÖZYİĞİT-
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ise, BRT’nin “her zaman konuşulan ancak çözüm bulunmayan” bir konu olduğunu belirterek, “ maalesef halkın iradesini yansıtmayan Meclis’te parmak hesabıyla hükümeti ellerinde bulunduranlar BRT Yasası konusunda da adım atmaktan özellikle kaçınıyorlar” dedi. “Biz bu yüzden ısrarla halkın iradesi yeniden tesis edilmelidir diyoruz” şeklinde konuşan Özyiğit, TDP olarak ne zaman öneride bulunsalar dosyanın tozlu raflarda unutulduğunu kaydetti. Bu davranışı sağ partilerden beklerken, “40 yıldır emek edebiyatı yapanların” da verdikleri hiçbir sözü tutmamasını yadırgadıklarını söyleyen Özyiğit, “inanıyoruz ki günü geldiğinde toplum bunları takdir edecektir” dedi.

Özyiğit, BRT yasasının son derece önemli ve acil olduğunu bildiklerini söyleyerek, “Bu yasa için TDP’li bir iktidarı beklemeniz gerekecek. Bu sözümüzdür, ilk geçirilecek yasalardan biri BRT olacak” şeklinde konuştu. Özyiğit, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bay-Sen’in yanında olacaklarını kaydetti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − thirteen =

Özyiğit; Bay Sen Heyeti ile Görüştü[sharebuttonsc]