Özelleştirme (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin ivediliğini istedi.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekilleri, 5 aydır meclis komitesinde bekletilen Özelleştirme (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin ivediliğini istedi. Yasanın ivediliği Pazartesi oylanacak

TDP YASA ÖNERİSİ’NİN İVEDİLİĞİNİ İSTEDİ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekilleri, 5 aydır meclis komitesinde bekletilen Özelleştirme (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin ivediliğini istedi. Meclis Başkanlığına iletilen Yasa Önerisi’nin ivediliği Pazartesi oylanacak.

TDP Lefkoşa Milletvekili Mehmet Çakıcı, TDP milletvekilleri olarak bugün, Meclis’te bekleyen “Özelleştirme (Değişiklik) Yasa Tasarısı”na bazı ekleme ve değişiklikler yaparak hazırladıkları yeni bir yasa önerisi Meclis başkanına sunarak ivedilikle görüşülmesi taleplerini de ilettiklerini açıkladı.

Mehmet Çakıcı, TDP olarak her zaman KTHY çalışanlarının yanında olduklarını ifade ederek, Mecliste ivediliği alınmayan bir yasa önerisinin görüşülmesinin zor olduğunu, bu yüzden TDP olarak yasa tasarısının ivediliğini de sunduklarını ve bunun pazartesi günü Mecliste görüşüleceğini kaydetti.

Yasada çalışanların baremleri ve diğer bir dizi haklarla ilgili düzenlemeler yaptıklarını ve Meclise sunduklarını, bu yasanın hükümet milletvekilleri tarafından hazırlandığını, ancak kendilerinin de bazı değişiklikler yaptıklarını ifade eden Çakıcı, yasanın ivediliğinin pazartesi günü oylanacağını söyledi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty + 8 =

Özelleştirme (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin ivediliğini istedi.[sharebuttonsc]