Meclis ‘Trafik Güvenliği’ konusunda olağanüstü toplanacak

Meclis ‘Trafik Güvenliği’ konusunda olağanüstü toplanacak

Cumhuriyet Meclisi, tarihinde ilk kez Kıbrıs Sorunu dışında bir gündemle olağanüstü toplanacak. Meclis, TDP Milletvekillerinin girişimi ve olağanüstü toplantı çağrısı sonucu, tüm partilerin imzası ile 4 Mayıs tarihinde ‘trafik güvenliği’ konusunda olağanüstü toplantı yapacak.

Olağanüstü toplantı yapılması için Meclis İç Tüzüğü’nün 60. maddesi uyarınca en az 10 milletvekilinin imzası gerekiyor. TDP’nin trafik konusuyla ilgili açtığı imzaya bugün meclisteki tüm partiler imza koyarken, imzalanan çağrı metni Meclis Başkanlığına sunuldu. Trafik Güvenliği ile ilgili olağanüstü toplantı meclis başkanlığının çağrısı ile gerçekleşecek.

TDP milletvekili Zeki Çeler konuyla ilgili yaptığı açıklamada trafik konusundaki yapısal sorunların belki bir günlük konuşmayla düzelmeyeceğini, ancak bu toplantının sorunların çözümü yönünde ciddi bir adım ve başlangıç olabileceğine dikkat çekti. “Trafik konusunda hala yerimizde sayıyoruz” diyen Çeler, trafikte saygının kalmadığını, kurallara uyulmadığını belirtti. “Tüm kişi ve kurumların elini taşın altına koyup sorumluluk almasının zamanı geldi ve geçti” diyen Çeler, olağanüstü toplantı günü, tek konunun trafik güvenliği olacağını kaydetti.

Bu süreçte kamuoyunun konuya duyarlılığının, konunun gidişatı açısından çok büyük önem arz edeceğini de belirten Çeler, “Trafikte hayat kaybetmenin, kalıcı sakatlık ve yaralanmaların artık “Vizyon Sıfır” vizyonu ile yer bulması elzemdir, bu sorumluluk hepinizin, imza koyan tüm parti ve vekillerin bundan sonra gereği için çaba sarf edeceklerine de yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + seventeen =

Meclis ‘Trafik Güvenliği’ konusunda olağanüstü toplanacak[sharebuttonsc]