“Meclis Özgürgün’ün İstifasını Onaylayarak Bir Ayıbı Ortadan Kaldırmalıdır”

“Meclis Özgürgün’ün İstifasını Onaylayarak Bir Ayıbı Ortadan Kaldırmalıdır”

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, istifa dilekçesini Meclis’e ileten UBP milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün istifasının, gerekli prosedürler tamamlanarak uygun olan en erken zamanda Genel Kurul’a gelerek onaylanması gerektiğini kaydetti. Özyiğit, “Meclis Sn. Özgürgün’ün istifasını onaylayarak bir ayıbı ortadan kaldırmalıdır” dedi.

2018 yılında milletvekili seçilen Özgürgün’ün seçimler öncesinde gündeme gelen banka hesaplarındaki giriş çıkışlarla ilgili Savcılık tarafından yapılan incelemeler sonucunda bazı bulgulara ulaşıldığını, bu doğrultuda da Özgürgün’ün dokunulmazlığının Meclis’te yapılan oylama sonucu kaldırıldığını anımsatan Özyiğit, kararla birlikte Özgürgün’ün meclise gelmediğini, ancak milletvekilliği maaşını almaya devam ettiğini anımsattı.

Banka hesaplarında yüklü miktarda para tespit edilen Hüseyin Özgürgün’ün, bu miktarların nereden geldiğini açıklayamadığını, Başsavcılığın da yaptığı araştırma sonucunda bazı belgeler sunduğunu anımsatan Özyiğit, “Aylardır Meclis’e gelmeden maaş almaya devam eden Sn. Özgürgün istifa dilekçesini Meclis’e gönderdi. Ancak UBP Genel Başkanı, Başbakan Tatar bu istifayı kabul etmeyeceklerini açıkladı. Şu çok iyi bilinmelidir ki, bu istifanın reddedilmesi tüm yaşananlara ve meclise gelmeden maaş çekme yanlışına ortak olmak anlamına gelecektir” dedi.

Başbakan Tatar’ın istifanın reddedilmesine gerekçe olarak ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerine işaret etmesinin aslında ülkenin nasıl bir anlayış tarafından yönetildiğinin açık göstergesi olduğunu belirten Özyiğit, toplumsal hassasiyet göz ardı edilerek, seçime yönelik tamamen partisel hesaplarla alınan kararların kamuoyu nezdinde karşılık bulmayacağının çok net ortada olduğunu ifade etti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 5 =

“Meclis Özgürgün’ün İstifasını Onaylayarak Bir Ayıbı Ortadan Kaldırmalıdır”[sharebuttonsc]